ZZZ w Szczepanowie i grzech pierworodny 16-18.09

8Pierwszy po obozie ZZ Puszczy Dolnośląskiej. W tym roku przybyliśmy nań z zaostrzonym apetytem na punkty do „Pucharu Puszczy”, który to rozstrzygnie odwieczny dylemat: który to zastęp puszczy jest najlepszy. Przybyliśmy także aby przeprowadzić zbiórkę zapoznawczą dla młodzieży z tutejszej parafii.

Jednak najbardziej nieoczekiwanym elementem naszego ZZ-tu, stało się kręcenie filmu o grzechu pierworodnym, który potem miał dla nas swoje konsekwencje. Zastępowi najpierw wcielili się w rolę postaci z raju czyli: węża – Wojtek Biernacki, Ewy – Michał Krokosiński i Adama – Adama Kowalewski, oraz człowieka(przechodnia) z palcem w nosie. W kulminacyjnym momencie dotyczącym morału tej opowieści doszło do apogeum, czyli załamania się ławki pod ciężarem „węża” i naszego przybocznego.

Miły wieczór spędziliśmy na naprawie (a właściwie, budowie nowej) ławki dla księdza, podczas gdy cały czas kosiły nas komary. Była też ciekawa gra nocna podczas której musieliśmy podzieleni na dwa zespoły dostać się niepostrzeżenie pod kościół. ZZ zakończyliśmy niedzielną Mszą w tamtejszej parafii, w której wzięliśmy aktywny udział jako ministranci ołtarza oraz poprowadziliśmy śpiew. Miejmy nadzieję i dużo wiary, że nasza akcja w Szczepanowie przyniesie jak najlepsze owoce w postaci nowych zastępów czy też innych jednostek FSE.
Łukasz Nowak ćw.
Zastępowy Sowy

Dodaj komentarz