ZZZ "Puszczyk"

Przedsmakiem zimowiska 2011, którego fabułą są „Opowieści z Narnii”, okazała się zbiórka ZZ „Puszczyk” 2. Drużyny Rząsińskiej św. Teresy z Avila. Nasza niesamowita przygoda rozpoczęła się 13 lutego Mszą Świętą w kościele Nawiedzenia NMP w Uboczu o godzinie 9:00.

Kolejnym punktem był pojedynek rycerzy. Zanim jednak do niego doszło, udałyśmy się do lasu, by własnoręcznie przygotować miecze. Najlepszym walczącym duetem okazała się nasza drużynowa Dorota Herdzik wędr. oraz zastępowa Czapli– Iwona Grodecka och. Po wyczerpujących rozgrywkach z chęcią poszłyśmy do harcówki ogrzać się ciepłą herbatą z ciasteczkami. Powtarzałyśmy także szyfry, później znalazł się czas na śpiewanie – nieodłączny element naszych zbiórek ZZ. Wzbogaciłyśmy zasób piosenek o kilka nowych pozycji m. in. o „Gór mi mało” czy „Okaż mi Boże miłosierdzie swoje”. Na obiad, po harcersku, wyruszyłyśmy do lasu. Ogniomistrz – zastępowa Sikorki Agata Ganczarska pion. zajęła się rozpaleniem ogniska. Pozostali zbierali chrust albo gotowali obiad. Posiłek wyszedł cudownie. Niektórzy nazywali go zupą pomidorową, inni gulaszem. Wszystkie byłyśmy jednak zgodne, co do rewelacyjnego smaku naszej potrawy.

Każda zbiórka ZZ umacnia nas wzajemnie, czujemy się silniejsze, mamy więcej zapału i Ducha Harcerskiego. Tak było także tym razem. Pozytywnie naładowane powróciłyśmy do swoich zastępów, bogatsze o kolejne wspólne doświadczenie.

Agata Deptuła sam.
przyboczna 2. Rząsińskiej FSE

Dodaj komentarz