ZZ, ślub i wesele!

2410 czerwca, w piątek zastępowi (i nie tylko) z PuSZczy Dolnośląskiej spotkali się na ostatnim już ZZ-cie przed obozem. Spotkanie nie przypadkowo odbyło się w Rząsinach w ten weekend, gdyż dnia następnego miało dojść do nietuzinkowej uroczystości z udziałem naszego „wiecznego drużynowego” – Pawła S.

Oprócz typowych rzeczy związanych z planowaniem obozu, czy załatwianiem formalności, w sobotę mieliśmy zaszczyt pełnić służbę liturgiczną do Mszy Św. koncelebrowanej przez o. Marka Kosendiaka, podczas której świętym węzłem małżeńskim zostali połączeni małżonkowie: Paweł i Iwona.
Rzeczą wiadomą było 10-krotne podrzucenie pana młodego na wysokość co najmniej 2 metrów, następnie zadawanie zadań do wykonania, bądź próba przekupstwa, za to czy pan młody przejedzie z panną młodą dalej czy nie.

Wszystko skończyło się hucznym weseliskiem, na którym nas niestety nie było. Tak to jest, że jak ktoś się bawi, to ktoś musi czuwać, więc my pilnowaliśmy domu panny młodej przed szubrawstwem. Cieszymy się z tego, że nasza Puszcza tworzy tradycję i historię, z którą ktoś by się mógł zgadzać lub nie, ale stanie się częścią naszej tożsamości. Z pewnością tworzymy już prawdziwą rodzinę skautową.

Łukasz Nowak
Zastępowy Wilka

Dodaj komentarz