ZZ Puszczy Skokowa 12-14.10.2012

7Zaproszeni przez pana dyrektora Szkoły Podstawowej przybyliśmy z zastępowymi do Skokowej koło Obornik Śląśkich, aby zaplanować nadchodzący rok a także by spotkać się z chłopakami, którzy być może założą w przyszłości samodzielny zastęp.

Wyjazdy zawsze przynoszą miłe niespodzianki. Tym razem pierwszą niespodzianką było miejsce naszego zakwaterowania – było to świeżo wyremontowane przedzszkole usytyuowane w sąsiedztwie również nowego „Orlika”.

Sobotę rozpoczęliśmy Mszą św po której odbyła się pokazowa zbiórka, w której wzięło udział kilkanaście osób. Jej uczestnicy mieli okazję pod opieką zastępowych Puszczy ugotować obiad, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy oraz pionierki a także zmierzyć się w znanej harcerskiej grze – „banderkach”. Popołudniu odwiedziliśmy księdza proboszcza, po czym rozegraliśmy mecz na wspomnianym już Orliku. Wieczór minął pod znakiem rozmów i planowania tego roku.

Niedzielny poranek był przedłużeniem sobotniego wieczoru jeśli chodzi o różne plany i rozmowy. Nie zabrakło też krótkiej gry, w czasie której zastępowi musieli wykraść ładunki wybuchowe a następnie wysadzić bazę nieprzyjaciela. Całość zakończyliśmy Mszą św i wspólnym obiadem. Mamy nadzieję, że w Skokowej powstanie Samodzielny zastęp. Dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz Księdzu Proboszczowi za miłe przyjęcie w Skokowej. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej galeri tutaj

Dodaj komentarz