Zlot Niepodległościowy

16Czy można zgubić jednego z największych bohaterów narodowych? Okazuje się że tak. Metody poszukiwań mogą być różne, ale jak uczy nas doświadczenie, najlepiej zostawić wszystko harcerkom.

Zlot niepodległościowy odbył się w Legnicy, w dniach 10-11 listopada. Była to ekspedycja poszukiwawcza mająca na celu odnalezienie Józefa Piłsudskiego, który zgubił się gdzieś w gąszczu łamigłówek i krętych ulic Legnicy. Już na apelu rozpoczynającym zastępy otrzymały swoje zadanie, by zaraz potem wyruszyć na grę. Nie wszystkie punkty udało się odnaleźć, nie wszystkie zadania zostały zrobione, ale zabawa była przednia, a duch zdrowej rywalizacji towarzyszył nam przez cały czas. Gdy powróciłyśmy do miejsca naszego zakwaterowania- szkoły przy ul. Radosnej- nastąpiło to, co tygryski lubią najbardziej, czyli obiad. Gdy brzuchy zostały napełnione, przyszedł czas na głowy. Warsztaty dotyczyły trzech dziedzin; historii harcerstwa, komunikacji oraz pierwszej pomocy, więc każda z nas mogła uczestniczyć w zajęciach adekwatnych do funkcji w zastępie i zainteresowań. Po nakarmieniu ciał i głów przyszła kolej na duszę. Wszystkie trzy drużyny udały się na Mszę. Dzień uwieńczyło świeczysko. Następnego ranka, po Mszy nadeszły upragnione wyniki- wygrał zastęp Chart.

Co dobre, zawsze szybko się kończy. Zlot niestety nie był wyjątkiem od tej reguły. Trzeba było się pożegnać. Wykonawszy swoje zadanie, dzielne zastępy harcerek rozjechały się na cztery strony Dolnego Śląska.

Dodaj komentarz