Zlot Chorągwi Dolnośląskiej – Bolesławiec 2010

W dniach 11-13 listopada odbył się coroczny Zlot Chorągwi Dolnośląskiej. Hasłem przewodnim spotkania trzech gałęzi dziewcząt był fragmentGawędy o miłości ziemi ojczystej Wisławy Szymborskiej: Można nie kochać cię – i żyć, ale nie można owocować.

Ponad 120 osób z całego Dolnego Śląska zgromadził w ostatnich dniach Bolesławiec. Poczynając od wilczków i harcerek, po przewodniczki wszystkie przeżyłyśmy 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wyjątkowy sposób – poznając historię naszej Ojczyzny przez zabawę, grę i służbę innym. Nasz zlot rozpoczął się apelem i uroczystą Mszą św., w których brały udział władze miasta. Następnie odbyły się liczne warsztaty, świeczyska, konferencje. Wszystkie zajęcia zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez uczestników. Punktem kulminacyjnym spotkania były Wielkie Łowy i Wielka Gra, podczas których zarówno wilczki, jak i harcerki odnalazły Józefa Piłsudskiego. Wielką Grę wygrał zastęp Chart z 2 Drużyny Wrocławskiej, a poziom pozostałych zastępów był także bardzo wysoki.
Wszystkie czekamy na przyszłoroczny Zlot Chorągwi, na którym jednostki będą mogły lepiej się poznać, bawić się i przeżyć kolejne przygody.
Na stronach jednostek ukażą się wkrótce szczegółowe relacje z tego wydarzenia.

Dodaj komentarz