Zbiórka Zastępu Zastępowych Świstak

W dniach 27 – 28 listopada we Wrocławiu miała miejsce zbiórka zastępu zastępowych Świstak.

Do naszej małej wspólnoty, dołączyły przyszłe zastępowe Hania z Brzeziny, Karolina z Wałbrzycha, Kasia z Ramułtowic.
„Stare”, doświadczone zastępowe służyły radą i pomysłami nowym harcerkom, które dopiero zaczynają wielką harcerską przygodę.

Dzień zaczęłyśmy od radosnych zabaw i gier oraz wspólnych śpiewów, przeplatanych ciekawymi warsztatami. Marysia służyła swoją wiedzą muzyczną i nauczyła nas podstaw dyrygowania. Odtąd śpiewy na naszych ogniska i świeczyskach będą doskonale zsynchronizowane i każda nuta będzie na swoim miejscu. Warsztaty z zasad dobrego wychowania przeprowadziła Emilka Lewandowska, która próbowała, z niezłym skutkiem, zrobić z nas prawdziwe damy. Zasady savoir vivre mamy w małym palcu, przyszedł, więc czas, aby przeistoczyć się w tajne agentki i wytropić psotnego włamywacza. Wskazówki co do skrytki z ukradzionymi rzeczami były wprawdzie zaszyfrowane, ale to nie była przeszkodą, która mogłaby nas powstrzymać. Włamywacz pokorniutko poddał się, a ukradzione rzeczy prędko wróciły do prawowitych właścicieli.

Dzień pełen przygód powierzyłyśmy Panu Bogu udając się na Mszę św., a po kolacji na zasłużony wypoczynek. Kolejny dzień był niestety dniem rozstania, a więc już teraz czekamy z niecierpliwości do następnego spotkania w tak licznym i radosnym gronie.

Dodaj komentarz