Zakończenie roku harcerskiego Wrocławskiego Hufca Harcerek

 

W zeszły piątek, tj. 19 czerwca br. wszystkie wilczki, harcerki i przewodniczki z Wrocławskiego Hufca Harcerek spotkały się na zakończeniu roku harcerskiego i oficjalnie rozpoczęły czas wytężonych przygotowań do wakacji.
Piątkowe uroczystości rozpoczęły się Mszą Św., która odbyła się we Wrocławskiej Katedrze św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Eucharystię koncelebrowało pięciu Duszpasterzy, a harcerki uczestniczyły w niej razem ze swoimi Rodzicami. Dziewczęta włączyły się w oprawę liturgiczną – przygotowały czytanie, psalm i modlitwę wiernych.
Po Mszy Św. jeszcze w murach katedry, nastąpiło rozesłanie na obozy. Każda szefowa otrzymała z rąk Duszpasterza Hufca – ks.Grzegorza Tabaki – zapaloną świecę. To Światło Chrystusa ma być symbolem Bożej obecności na nadchodzących wielkimi krokami obozach jednostek.

Po rozesłaniu hufcowa, Natalia Bogdan, zaprosiła wszystkich do obejrzenia prezentacji, która była swoistym wprowadzeniem do Jej obrzędu Fiat.
Następnie wszyscy udali się na apel kończący spotkanie. Na placu przy ul. św. Marcina zebrało się ponad 200 osób. Hufcowa podziękowała rodzicom i harcerkom, a przede wszystkim szefowym za dobry rok pracy i życzyła wszystkim owocnych obozów.
Po apelu nastąpił obrzęd Zobowiązania. Natalia złożyła Fiat na ręce swojej Matki Drogi, Anny Chałupy HR. Wyraziła w ten sposób swoją gotowość do służby Stowarzyszeniu oraz chęć zawierzenia całego swojego dorosłego życia Bogu i dołączyła tym samym do grona Harcerek Rzeczypospolitej.
Po obrzędzie był czas na uściski i gratulacje, a szefowe miały chwilę dla swoich jednostek.
Teraz przed nami obozy letnie, które będą zwieńczeniem i podsumowaniem całorocznej pracy harcerskiej.
AM, ACh
Fot. Anna Pizoń
IMG_8047IMG_8062IMG_8108IMG_8116IMG_8138IMG_8204

Dodaj komentarz