Wyprawa do krainy Narnii

15 stycznia gromada Wilczków z Krobi zamierza wyruszyć do Wrocławia na spotkanie z Aslanem, władcą Narnii. Ponadto będziemy zwiedzać Rynek wrocławski, szopkę ruchomą, Ostrów Tumski i katedrę wrocławską. Powrót z wyprawy planowany jest na 16 stycznia. Rodziców proszę o przyjście na spotkanie w sprawie wyjazdu, które odbędzie się na początku najbliższej zbiórki(07.01.2011).

„Opowieści z Narnii – Podróż wędrowca do świtu” to trzecia część z cyklu ekranizacji słynnych książek C.S. Lewisa. Najnowsza część: „Podróż wędrowca do świtu”, emitowana w polskiej wersji językowej i w jakości cyfrowej 3D jest polecana jako doskonały materiał edukacyjny dla katechetów oraz uczniów.

Autor powieści „Opowieści z Narnii” C. S. Lewis nawrócił się na chrześcijaństwo, wcześniej pisząc kilka prac na temat apologetyki tego wyznania i fantastyki z jego motywami. Stąd, tak jak pozostałe części Narnii, „Podróż Wędrowca do Świtu” jest bogata w symbolikę chrześcijańską, poczynając od podobieństwa fikcyjnej postaci lwa Aslana do Jezusa z Nazaretu.

Chrześcijańska wizję świata zawarta w dziele Lewisa i odniesienia do Pisma Św. nasuwają wiele skojarzeń. Film jest znakomitym pretekstem do pogłębionej rozmowy z dziećmi i młodzieżą na tematy religijne.

Reżyserem tego nowego filmu jest Michael Apted (Goryle we mgle, Rzym, Córka górnika), a autorami scenariusza Christopher Markus, Stephenem McFeely i Michael Petroni.

Żródło: ekai.pl

Dodaj komentarz