Wyjazd Listopadowy 5. Drużyny Wrocławskiej im. Świętego Dominika Savio

wyjazd_listopadDnia 8.XI.2013 r. około godziny 18 harcerze w liczbie dwudziestu dwóch  z 5. Drużyny Wrocławskiej udali się na wyjazd listopadowy.

Miejscem pobytu okazało się przedszkole w Skokowej. Jednym z pierwszych zajęć skautów było świeczysko, na którym trzy uczestniczące zastępy prezentowały scenki dotyczące Powstania Warszawskiego. Następnego dnia rano, po apelu, rozpoczęła się Wyprawa Zastępów. Zastępy Krogulec, Ryś i Kruk rozeszły się w trzy różne strony. Po południu strudzeni harcerze powrócili do bazy. Teraz znalazł się czas na spowiedź, ukończenie kroniki, przygotowanie scenki na świeczysko oraz wyjście do sklepu w celu przygotowania się do Konkursu Kulinarnego. Pod wieczór odbyła się Msza Święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Podczas tego wieczoru nie zabrakło również świeczyska, gdzie zastępy przedstawiały przygody ze swoich Wypraw. W niedzielę rano, po rozgrzewce i apelu, na którym zostały złożone trzy przysięgi wierności, drużyna udała się na Mszę do pobliskiego kościoła. Przed południem rozpoczęła się Wielka Gra. Zwykli harcerze na kilka godzin musieli stać się wybornymi chemikami oraz opanować wiele trudnych i niebezpiecznych sztuczek, które zadowolą króla, tak aby zdobyć posadę Nadwornego Chemika. Jednak to nie był koniec – nie obyło się bez łapania smoków czy zdobywania ich łusek, które, przepalane termitem rozgrzewały się do czerwoności. Nazajutrz rano, w dość dużym pośpiechu zabrano się do przyrządzania najrozmaitszych potraw wiejskich. Przebrani za wieśniaków skauci, gorąco zachęcali drużynowego do spożycia ich specjałów. Po Konkursie, już bez strojów udano się na uroczystą Mszę z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po Eucharystii odbył się końcowy apel, na którym ogłoszono ostateczne wyniki. Cały wyjazd wygrał zastęp Ryś.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i zmęczenia, które niekiedy zwalało z nóg, wszyscy wytrwali do końca i zadowoleni wrócili do domów, gdzie czekały na nas domowe smakołyki, wanna z ciepłą wodą i długie opowiadanie o harcerskich przygodach.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Wojciech Nowak Wyw. Czołowy zastępu Kruk

Dodaj komentarz