Wizyta w ramach "Akcji Letniej"

W dniach 7, 8 i 10 lipca 2009 r. przedstawiciele Dolnośląskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa w składzie: Zastępca Przewodniczącego gen. dyw. Janusz Ornatowski, Sekretarz mjr Ireneusz Ciosek, Komendantka Dolnośląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego dh. hm Barbara Matuszewska i Hufcowy Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Paweł Lochyński w ramach Harcerskiej Akcji Letniej 2009 dokonali wizytacji obozów ZHP i SHK „Zawisza”.

W pierwszej kolejności członkowie Rady spotkali się i zapoznali z warunkami obozowymi, planem codziennych zajęć harcerzy ZHP będącymi na obozach w Wygnańczycach, Niesulicach i Zaborówcu. W dniu 10.07.2009 r. członkowie Rady dokonali pierwszej – historycznej – wizytacji w obozach harcerzy Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” w Kaszowie.

Delegacja Rady na własnej skórze mogła przekonać jak wygląda życie na obozie harcerskim, jakie codzienne, trudne wyzwania stoją szczególnie przed najmłodszymi uczestnikami obozów, a także jak wysportowani są harcerze – udowodnili to wygrywając z członkami Rady w meczu piłki siatkowej.

mjr Ireneusz Ciosek

Dodaj komentarz