Wielcy i mali, czyli warsztaty malarskie

20W ostatnim czasie harcerki z Rząsin spotkały się na podsumowaniu cyklu. Jednak tym razem nasze spotkanie miało nieco inny charakter. Celem naszego spotkania było powstanie obrazów przedstawiających Radosne części Różańca Świętego. Ale zacznijmy od początku.

W październiku zadzwoniłam do artysty Pana Grzegorza Niemyjskiego z pytaniem, czy miałby czas i ochotę na spotkanie warsztatowe z harcerkami. Pana Grzegorza znałam z wielkich działań artystycznych podczas Europejskich Spotkań Młodych w Krzeszowie. Z wykształcenia jest rzeźbiarzem, wykłada na ASP we Wrocławiu. Pan Grzegorz ucieszył się bardzo i oczywiście zgodził się na przeprowadzenie zajęć. Ustaliliśmy termin i dogadaliśmy się, że szczegóły będziemy omawiać w bliższym terminie warsztatów.

W styczniu temat powrócił. Farby, deski, pędzle, gazety… to sprzęty, które były konieczne do przeprowadzenia zajęć. Obrazy powstały na deskach 100×80 cm . W naszej parafii ma powstać szlak różańcowy i obrazy mają tworzyć kapliczki różańcowe na tym szlaku.

Dziewczęta zaczęły od naszkicowania ołówkiem tego co chciałyby, aby powstało. Następnie zostały nakłożone farby, jako podkład pod całe dzieło. Kolejną warstwą okazał się następny podkład i wreszcie wykończeniowe ostatnie nakładanie farby. Obrazy powstały w bardzo krótkim czasie, zaledwie 7godzin. Efekty można obejrzeć póki co w Kościele filialnym N.N.M.P w Uboczu.

Warsztaty były spotkaniem z Wielki Artystą, a harcerki Małe Artystki stworzyły Wielkie dzieła.

Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi Niemyjskiemu, który podzielił się swoim talentem.

Dziękujemy ks. Stanisławowi Bakesowi i Szczepowej – Małgosi Zapartej HR za wsparcie podczas organizacji warsztatów.

Dziękujemy Młodej Ekipie Przewodniczek za pomoc w przygotowaniu obiadu podczas podsumowania cyklu. Było pysznie!

 

Drużynowa Dorota Herdzik wędr.

Dodaj komentarz