Wędrówka Ogniska św. Teresy z Avila

Ognisko z mocą… Ducha Świętego!1

W trzeci weekend kwietnia odbyła się wędrówka wiosenna św. Teresy z Avila. I choć każdego dnia doświadczamy orędownictwa naszej wielkiej patronki, to ta wędrówka była po prostu genialna, a trwała niecałe 24 h! Nigdzie się jednak nie spieszyliśmy, a czas upłynął w przyjaznej atmosferze.

Piątkowy wieczór rozpoczął się od Mszy świętej w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP (kolejny niesamowity patron, polecam!). Najświętszą Ofiarę sprawowali miejscowi księża oraz jeden z naszych duszpasterzy – ks. Piotr Marciniak. Tego wieczora zjedliśmy wspólną kolację, śpiewaliśmy Nieszpory, mieliśmy Godzinę Światła oraz graliśmy w harcerską wersję znanej i lubianej gry “Taboo”.

Kolejny dzień to wyjście w góry, jednak zaczęliśmy go od Jutrzni i Eucharystii, na które dołączyli do nas … nie kto inny, jak nasi duszpasterze – ks. Marcin Delestowicz i ks. Tomasz Metelica. Po śniadaniu wyruszyliśmy w Góry Izerskie, a celem było schronisko “Chatka Górzystów”. Po drodze wspólnie modliliśmy się na Różańcu, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć, gdyż wiosenna aura nam sprzyjała. Był też czas na rozmowy z przewodniczkami i księżmi.

W Chatce ugotowaliśmy obiad i omówiliśmy służby na następny rok harcerski.

Ta wędrówka była bardzo owocna. Dobrze jest pójść w góry, stanąć oko w oko z sobą samą, przyrodą i Panem Bogiem… szczególnie kilka tygodni przed maturą. 😉

Trzeba, zatem pamiętać, że ogień nigdy nie mówi dość!

Bardzo dziękujemy naszym niezawodnym duszpasterzom za towarzyszenie nam w wędrówce i życie z nami w stylu skautowym.

“Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego MOC i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, I w Samarii, I aż po krańce ziemi.”  (Dz 1, 8)

Katarzyna Kaczmar sam. 5
przyboczna w 2. Drużynie Olszyńskiej FSE

 

Dodaj komentarz