Wędrówka Ogniska św. Teresy Karkonosze 20-22.11.2015

„Akcja wędrówka”P1010243

Dla mnie te dwa słowa wspaniale streszczają ostatni weekend przeżyty wspólnie z Ogniskiem szefowych św. Teresy z Avila. Dlaczego? Odpowiedź nie jest skomplikowana.
Wędrówka to styl życia przewodniczki, podczas której mamy w plecaku tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ale również nasze potrzeby i słabości, z którymi wyruszamy. A gdyby nasz skauting miałby być bez Boga, to lepiej, żeby w ogóle go nie było. I tu własnie zaczynają się AKCJE. Pierwszą z nich było wspólne uczestnictwo w nabożeństwie modlitewnym w intencji ŚDM w Zgorzelcu. Za gościnę bardzo dziękujemy księżom duszpasterzom z parafii św. Jadwigi! 
Akcje pobudki, wczesne Msze święte, akcje góry, akcje różaniec, nieszpory, kolacje, pakowanie… To wszystko i jeszcze więcej to nasz wspólny czas w Karkonoszach. Idąc ze Szklarskkej Poręby na Szrenicę, Śnieżne Kotły i Schronisko Pod Łabskim Szczytem byłyśmy oko ze sobą, z naturą i z Panem Bogiem. Harcerka zawsze czuje Bożą obecność w przyrodzie dla nas stworzonej. 
Dziękujemy wszystkim, którzy z nami tworzyli tę wędrówkę, a przede wszystkim księżom Marcinowi Delestowicz, Marcinowi Bryłkowskiemu i Grzegorzowi Basarze. 
Ogień nigdy nie mówi dość!

Katarzyna Kaczmar

Dodaj komentarz