Wędrówka Ogniska Młodych Przewodniczek 29.03.2016

wedr 2

 

 

We wtorek 29 marca nasze Ognisko Młodych Przewodniczek  z duszpasterzem- ks. Grzegorzem, udało się na wędrówkę. Jako że w Jakuszycach, mimo wiosennej pogody śniegu nie brakuje, nasza szefowa zaproponowała wyjazd na biegówki a my chętnie się na to zgodziłyśmy. Zapowiadało się ciekawie, gdyż  z wyjątkiem szefowej nikt z nas nie miał wcześniej okazji jeździć na nartach biegowych.

 

Około godziny dziewiątej dotarłyśmy do Jakuszyc. Pierwszym punktem naszego spotkania było rozważanie słów Pisma Świętego o ukazaniu się Zmartwychwstałego Chrystusa Marii Magdalenie podczas Godziny Światła.

 

Kiedy otwarto wypożyczalnię  mogliśmy dobrać odpowiedni sprzęt i ruszyć w trasę. Trzeba było spalić kalorie po świętach wielkanocnych 😉 Zaczęły się więc pierwsze zmagania z nartami. Nie obyło się bez upadków oraz wyjątkowych zjawisk pogodowych takich jak grad czy burza. Jednak zdążyliśmy nauczyć się jeździć równie szybko, jak niebo się rozpogodziło.

wedr1

Po drodze ksiądz odprawił dla nas Mszę Świętą, która niewątpliwie była najważniejszym punktem naszej wędrówki. Kiedy Chrystus nakarmił nasze dusze Swoim Ciałem udaliśmy się do schroniska, aby nakarmić również nasze żołądki- skromnym, lecz wyjątkowo dobrym i sycącym obiadem jakim były smażone kiełbaski. Po odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną, która nie była lekka. Lecz kiedy dotarliśmy na miejsce mieliśmy ogromną satysfakcję z powodu ilości pokonanych przez nas kilometrów.

wedr 3

Każda z nas przeżyła tę wędrówkę na swój sposób. Uważam, że była ona wyjątkowo owocna i wniosła wiele pozytywnych doświadczeń do naszego młodego ogniska.

Urszula Półtorak

młoda przewodniczka

 

Dodaj komentarz