Wędrówka dolnośląskich ognisk

W dniach 23–24 maja miała miejsce dolnośląska wędrówka przewodniczek. Wzięło w niej udział ok. 40 przewodniczek i 4 księży duszpasterzy z naszego regionu. Niektóre ogniska rozpoczęły wędrówkę już w piątek, indywidualnie planując trasę dojścia do Bukowca. W tej malowniczej miejscowości pod Jelenią Górą spotkałyśmy się wszystkie w sobotnie popołudnie. Wspólny plan rozpoczął się od warsztatów przygotowanych dla poszczególnych gałęzi, w których służą przewodniczki. Po warsztatach w małym kościółku odbyła się Msza Św., a po niej obrzęd FIAT Moniki. Wieczór przygotowany został przez HRki – uczestniczki, podczas gali talentów miały okazję zobaczyć, czym jest HR-Power! Były aranżacje muzyczno-wokalne, była recytacja wiersza, był wykład o chrabąszczu majowym, zagadki matematyczne, inspirujący pokaz ekspresji, aerobic i wiele radości – był ogień!

W niedzielę po śniadaniu zwinęłyśmy obozowisko i ruszyłyśmy na parafialną Mszę Św., po której miał miejsce harc dotyczący symboli i dewiz dolnośląskich HRek. Następnie był czas kawiarenki i swobodnych rozmów.

Spotkanie w takim gronie zawsze jest dla nas wielką radością, a wnioski po tej wędrówce można wyrazić bardzo krótko: już za rok powtórka 🙂

Anna Mazurek

fot. Bożena Żak

IMG_9390

IMG_9449  IMG_9686 IMG_9799

IMG_0091

IMG_0026

IMG_0043

Dodaj komentarz