Uznanie 4 Szczepu Wrocławskiego

Dnia 24.02.2013 nastąpił dzień bardzo wyczekany przez naszą drużynę oraz przez cały szczep – od tego dnia staliśmy się pełnoprawną jednostką FSE. Szczep został uznany, list uznania odczytany !

Na drogach wielkie błoto ale to nie przeszkodziło wilczkom ani harcerkom na spotkanie się tego radosnego dnia razem.

Zaczęliśmy od wspólnej Mszy Świętej którą prowadził nasz duszpasterz o. Łukasz Przybyło.
Następnie odbył się uroczysty apel na którym nasz szczep został oficjalnie uznany, druhna szczepowa przeczytała list uznaniowy od Naczelniczki. Podczas apelu trójka wilczków złożyła swoje obietnice, zastępowe złożyły przysięgę swojej drużynowej, a niektóre harcerki przysięgę wierności swojej zastępowej .Później wszyscy poszli na drobny poczęstunek. Wszyscy rodzice i goście mieli okazje zobaczyć relacje z zimowiska 4 Drużyny Wrocławskiej i scenkę przygotowaną przez zastęp Bóbr z okazji Dnia Myśli Braterskiej.
Po wspólnych uroczystościach drużyna udała się nad Odrę, gdzie odbyło się pierwsze Przyrzeczenie w drużynie  Wiele radości i gratulacji popłynęło w stronę naszej Basi, harcerki z zastępu Bóbr. Było to ważne wydarzenie w naszej drużynie. Na koniec spotkania wymieniłyśmy się kartkami z okazji Dnia Myśli Braterskiej.
Szkoda, że ten dzień i to spotkanie musiało się tak szybko skończyć.

Ola Bykowska 
Zastępowa Zastępu Żaba

Dodaj komentarz