Rekolekcje wielkopostne Kręgu Chrystusa Króla

„Jezus bierze na siebie nasze brzemiona” – tegoroczny temat rekolekcji Kręgu Chrystusa Króla doskonale wpisał się w realizowany przez wędrowników program formacyjny pod hasłem „Jeden drugiego brzemiona noście (Ga 6,2)”.

Rekolekcje odbyły się 20–22 lutego w krzeszowskim klasztorze. Wśród prawie 40 uczestników byli także ojcowie naszych harcerzy i przyjaciele Skautów Europy. Rekolekcje poprowadził o. Filip Boháč OP, dominikanin – skaut z Pragi. Odwiedził nas także duszpasterz naszego Kręgu, ks. Kacper Radzki, który wygłosił jedną konferencję.

reko.zdj

Aby brać na siebie brzemiona innych, trzeba oprzeć się na Chrystusie. Rekolekcje były dobrą okazją do ponownego spojrzenia na różne wymiary służby, do której każdy z nas jest powołany – czy to w naszych jednostkach, czy w codziennym życiu. Bardzo wartościowe i inspirujące były rozmowy w małych grupach i świadectwa przeżywania służby. Nie zabrakło też czasu na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, a zupełnie nowym doświadczeniem było odmawianie nieszporów i jutrzni w pięknych, barokowych stallach Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Ten czas niewątpliwie był dobrym początkiem Wielkiego Postu i pokrzepieniem na dalszą służbę.

 

Piotr Małolepszy

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku Krzyśka Wowka

https://drive.google.com/file/d/0B0qahhAqxaq_Yy16cEp3cWY2S2c/view?usp=sharing

^

 

Dodaj komentarz