Rekolekcje Ogniska Gryfowskiego 26-28.luty 2016

“Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.”

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To właśnie hasło Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie przyświecało rozmyślaniom i naukom wielkopostnym podczas corocznych rekolekcji przewodniczek z 2. Hufca Gryfowskiego.
Powoli tradycją staje się to, że czas ten spędzamy w Domu Chleba w Osłej. W dniach 26-28 lutego rekolekcje głosił dla nas ks. Marcin Delestowicz, duszpasterz 1. Gromady Zgorzeleckiej – mądry, bardzo mądry kapłan!

 

Okres Przygotowania Paschalnego to dla mnie, jako chrześcijanki oraz jako przewodniczki czas niesamowitej łaski i głębszego poznania swojej wiary, powołania i wgłębienia się w tajemnicę Bożej Miłości, która jest doskonała i która dopełniła się w Najświętszej Ofierze Krzyżowej Chrystusa. Jednym z pierwszych pytań, które padło podczas konferencji było to, czy wiemy, jakie wydarzenie w roku 2016 będzie najważniejsze. Padały różne odpowiedzi, od tych przekornych: „Matura” przez „Światowe Dni Młodzieży”, aż do tej właściwej „Wielkanoc”. To właśnie do przeżycia świętego Triduum Paschalnego zaprasza nas Boże miłosierdzie. Pan Bóg przez całą historię zb

Dobrze dopracowany plan dnia pozwolił nam podczas rekolekcji na wspólną modlitwę, jak Liturgia Godzin, Koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec w drodze – z elementem wędrówki, do której tęskno każdej przewodniczce oraz codzienna Msza Święta. Konferencje nikogo nie znudziły, były tematem wielu rozmów, na przykład tych przy wspólnej herbacie i pysznych posiłkach.

Umocnione Słowem Bożym i nowymi doświadczeniami, po niedzielnej Mszy Świętej wróciłyśmy do swoich domów, by tam i wszędzie, gdzie zostaniemy posłane świadczyć o miłosierdziu.

Pamiętajcie, że „Właściwe Bogu jest stosowanie miłosierdzia i w tym najwyraźniej wyraża się jego wszechmoc” – św. Tomasz z Akwinu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Katarzyna Kaczmar sam.

fot. ks. Marcin Delestowicz

Dodaj komentarz