Rekolekcje 2DW

Jak złowić harcerską chustę na wędkę wykonaną z kijka, sznurka oraz biurowego spinacza przekonały się harcerki z 2DW. Połów chust miał odzwierciedlać starania, jakie podejmuje Chrystus, który próbuje nas złowić na swoją wędkę – czy my mu na to pozwolimy?

W Henrykowie w dniach 12-13.03.2010 odbyły rekolekcje 2. Drużyny św. Klary z Asyżu.
W piątek, opuściwszy wagon pociągu relacji Wrocław – Henryków, rozpoczęłyśmy nasze rekolekcje drogą krzyżową. Zmierzając do pocysterskiego opactwa, odmawiałyśmy nabożeństwo drogi krzyżowej. Każda z dziewcząt przygotowała własne rozważania związane z konkretną stacją nabożeństwa, ze świecami i latarkami w dłoniach zmierzałyśmy przez ciemny henrykowski las, który wypełniał się śpiewem „Któryś za nas cierpiał rany…”.
W sobotę, ks. Ks. Bartosz Barczyszyn przybliżył nam kwestię chrześcijańskiej służby w świecie oraz umiejętności odpowiedzenia każdej z nas na Boże powołanie w życiu. Zastęp Renifer poprowadził warsztat z wielkopostnego śpiewu, nauczyłyśmy się śpiewać na głosy m. in. pieśń „Witaj pokarmie”. Przed Mszą Św. zastęp Chart przeszkolił drużynę w liturgicznej służbie przy ołtarzu. Podczas gotowania obiadu na ogniu nastąpił powrót zimy i trochę zaskoczyła nas śnieżyca. Mimo zimna i śniegu udało się zgotować posiłek, a niektóre z nas nauczyły się sprawnie władać siekierą przy rąbania drewna. Po obiedzie nasze rekolekcje zwieńczyła gra liturgiczno-topograficzna, którą przygotował zastęp Sarna.

Dodaj komentarz