Primavera Roma 2012!

21Co 4 lata w kalendarzu następuje tajemniczy dzień „29 lutego”. Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia zastępowe z 2. Rząsińskiej i 2. Legnickiej ruszyły na wyprawę życia pt: ”Primavera Roma 2012!”.

Nerwowe przygotowania, zamawianie biletów, nocleg w Rzymie, kompletowanie bagażu podręcznego… wszystko krok po kroku, aby móc wyruszyć. Jednak do samego dnia wylotu miałyśmy nutkę niepewności – „czy to wszystko się uda?”.
29 lutego 2012, o godzinie 12:20 wsiadłyśmy do samolotu. 12:24 zapięcie pasów, lekkie wciśnięcie w fotel i… byłyśmy w niebie.
Tak, to naprawdę się dzieje. To my lecimy do Rzymu!!!

W Rzymie od samego początku było pięknie. Pogoda idealna na wiosenne podboje Wiecznego Miasta, 20 stopni ciepła. Przez czas pobytu zwiedziłyśmy wiele miejsc, w których należy być, gdy jest się pierwszy raz w Rzymie. Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Fontanna di Trevi, Watykan, cudowne kościoły, kąpiel w Morzu Tyrreńskim i spotkanie ze skautkami z Ostii… Wszystko przeżywałyśmy razem, zachwycając się pięknem miejsc oraz wspólnotą zastępu.

Oczywiście w Rzymie nie mogło się obyć bez uczty przy pizzy, lasagne, czy też przepysznych lodach niedaleko fontanny di Trevi.
Wyprawa pokazała nam, że marzenia się spełniają. Warto mówić je głośno, aby łatwiej je realizować. Każdemu Zastępowi Zastępowych życzę takich wyzwań i europejskich przygód.

Dziękujemy Komisarzowi i Marysi oraz tym, którzy pomagali nam w realizacji wyprawy. Dziękujemy!

Dorota Herdzik wędr.
Drużynowa 2. Rząsińskiej FSE

Dodaj komentarz