Pierwszy ZZZ 2. Drużyny Domasłowskiej

Dobry ZZ to podstawa działania drużyny, wie o tym każda drużynowa i każda zastępowa. 1 października na pierwszą zbiórkę wyruszył ZZ 2. Drużyny Domasłowskiej! Z takim ZZ-tem można zdobywać szczyty… dosłownie!

Trzydniowa zbiórka ZZ-tu 2. DD odbyła się w dniach 1-3 X 2010 r. w Szklarskiej Porębie. Mimo długiej podróży 1. października w klasztorze oo. franciszkanów ugościła nas św. Tereska od Dzieciątka Jezus, której duchowość przybliżył nam o. Robert Pawlak OFMConv. Szybko zaprzyjaźniłyśmy się z Tereską i chyba nikt nie ma wątpliwości dlaczego pozostała z nami na dobre jako nasza patronka!
Dniem najbardziej wyczekiwanym była sobota – 2. października kiedy wyruszyłyśmy w drogę na Szrenicę. Przemierzając strumienie, stając u podnóża wodospadu, zatrzymując się na ciepłą herbatę i kanapkę… z dżemem, a w końcu ciesząc się niesamowitą przyrodą, dotarłyśmy na szczyt. Co było bardziej zachwycające – pokonanie własnych trudności czy piękne widoki, trudno stwierdzić! Z braku czasu i z chęci wrażeń drogę powrotną pokonałyśmy zawieszone kilka metrów nad ziemią… na wyciągu. Gdy znalazłyśmy się już „na ziemi”, z powrotem wśród zabudowań Szklarskiej Poręby, z utęsknieniem i ze śpiewem na ustach spoglądałyśmy na Szrenicę.
Dzięki takiej zbiórce mogłyśmy się lepiej poznać, sprawdzić w trudnych warunkach i pokonać własne trudności. Do domu zaś, wróciłyśmy pełne zapału i determinacji do dalszych działań!

Dodaj komentarz