Pielgrzymka do Henrykowa 2015

Tegoroczne pielgrzymowanie z okazji Dnia Modlitw za FSE rozpoczęliśmy pod hasłem „Niech mi się stanie według Słowa Twego”, czyli słów wypowiedzianych przez Maryję podczas zwiastowania. Słowa te miały przypominać nam wszystkim, że podstawą życia chrześcijańskiego jest zaufanie Chrystusowi, a także mimo wielu przeszkód napotykanych na naszej harcerskiej drodze, wypełnianie Jego Woli.

IMGP3546

Wilczki, harcerze, harcerki, wędrownicy i przewodniczki dwoma różnymi szlakami wędrowali do Henrykowa, do Matki Bożej Języka Polskiego, a wraz z nimi rodzice, HR i inni przyjaciele Skautów. Na miejscu, w Sanktuarium odprawiona została uroczysta Msza Święta celebrowana przez księdza Kacpra Radzkiego, dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie. Na koniec Mszy Świętej wszyscy wspólnie zawierzyliśmy Maryi całe nasze Stowarzyszenie, prosząc, aby było ono narzędziem nowej ewangelizacji, a my sami każdego dnia byli, pamiętali i czuwali, służąc Bogu, ojczyźnie i bliźnim.

IMGP3479

Po Eucharystii przyszedł czas na obiad, konferencję dla rodziców poprowadzoną przez państwa Urygów i wspólne zajęcia i zabawy w jednostkach bądź szczepach. Na zakończenie pielgrzymki zebraliśmy się wszyscy na wspólny apel. Pomodliliśmy się, wypowiedzieliśmy słowa Prawa Harcerskiego, odśpiewaliśmy hymn „Króluj nam Chryste” i wznieśliśmy po trzykroć okrzyk „Ad Mariam, Europa!”, rzucając przy tym naszymi beretami wysoko, w kierunku nieba.

IMGP3413

Bardzo się cieszę, że mogłam tego dnia wędrować wraz z braćmi i siostrami z tej niezwykłej rodziny, jaką jest nasze harcerstwo. Pielgrzymka to taki jeden z dni w roku, kiedy więź braterstwa i służby czuje się szczególnie mocno. Mimo różnicy płci i wieku czy jakiś prywatnych problemów, z ust dosłownie przez cały dzień nie schodził uśmiech. Taka radość szczególnie zaraża i wnosi do naszego życia wiele piękna, które towarzyszy każdemu harcerzowi w każdej chwili jego życia.

Julia Bednarek ochotniczka z zastępu Żaba z 4. Drużyny Wrocławskiej

Dodaj komentarz