Oratorium dla Życia

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKażdy, kto jeździ na warsztaty muzyczne, wie, że to coś niezwykłego. Coś, co dodaje nam siły i radości, a jednocześnie przybliża do Boga. Tak było i w tym roku. Zebrałyśmy znaczną grupę harcerek i pojechałyśmy.

Tegoroczne warsztaty odbyły się w Legnicy z okazji corocznego „Marszu dla Życia” i Światowego Dnia Młodych, tradycyjnie w Niedzielę Palmową. Jak zawsze, uczestniczyło w nich bardzo dużo młodych ludzi, którzy pragną śpiewać na chwałę Pana. Hubert Kowalski i Paweł Bębenek spisali się fantastycznie. To właśnie oni pomagają nam coraz bardziej i lepiej poznawać naszego Pana. Doskonale uczą nas modlitwy śpiewem. W końcu „kto śpiewa, ten modli się dwa razy” ;).

Codziennie rano modliliśmy się Jutrznią, a wieczorami Apelem Jasnogórskim. Śpiewaliśmy także pieśni na Eucharystii. Mieliśmy dużo zajęć przygotowujących nas do końcowego Oratorium dla Życia. W chórze śpiewało ok. 210 osób.

Warsztaty muzyczno- liturgiczne to naprawdę coś świetnego. Każdego, kto nie miał szczęścia uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, zapraszam serdecznie do Legnicy w każdą Niedzielę Palmową 😉

Iwona Grodecka och.
Zastępowa Zastępu Czapla 2DRz

Dodaj komentarz