Obóz PuSZczy Dolnośląskiej 2011, 6-23 lipca

IFTa długo wyczekiwana przygoda rozpoczęła się dla niektórych już w pociągu. Po drobnych komplikacjach związanych z dojazdem na miejsce i strajku kolejarzy nic już nie przeszkodziło nam w podjęciu się pionierki jeszcze w ten sam dzień, gdyż każdy zastęp chciał się pokazać z jak najlepszej strony i oczywiście wygrać obóz.

Pogoda z początku dopisywała, miejscem obozu był park krajobrazowy, mianowicie – Puszcza Zielonka k/Poznania – w końcu mogliśmy się poczuć jak u siebie. Rywalizacja nigdy nie była tak wyrównana, zastępy liczyły po 4-5 osób. Tematem obozu były „Star Wars”, stąd każdy zastęp miał przygotować świetlne miecze, a podczas Wielkiej Gry musiał wykazać się wiedzą na temat filmowego świata.
Niezapomnianą przygodą dla całej naszej drużyny była wizyta na lotnisku wojskowym „Poznań-Krzesiny”, gdzie mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska startom F-16, oraz przyjrzeć się pracy Wojskowej Straży Pożarnej, stacjonującej na lotnisku. Mieliśmy także okazję podczas tego obozu poznać wielu ciekawych ludzi, których zapraszaliśmy także na nasze ogniska.
Cały obóz, jak i pionierkę, kulinaria, i INO wygrał zastęp(no który ?) – Sowa! Zresztą już trzeci raz z rzędu, tym razem na obozie, budując unoszącą(i bujającą się) platformę, jako jedyny zastęp umiał wyprodukować sobie prąd (na rowerze) i mieć światło w namiocie! To niesamowite, czekamy na bardziej zwariowane pomysły! Zapraszamy do galerii by zobaczyć nasz obóz na zdjęciach.

Zastępowy Sowy
Łukasz Nowak ćw.

Dodaj komentarz