Obóz letni 1GW

W dniach 26.06-02.07.2017 odbył się letni obóz 1 Gromady Wrocławskiej. Piętnaście młodych wilczków wraz z kadrą zapadło w lasach koło Twardogóry. Dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd pod namiot. Trochę smutno było się rozstać z rodzicami, ale perspektywa przeżycia nowych przygód zachęciła chłopców do tego, aby spędzić ten tydzień na łonie przyrody.

 

Na miejscu na wilczki czekały wyzwania, którym trzeba było sprostać już pierwszego dnia. Każdy z nich musiał samodzielnie wypleść sobie prycz, aby mieć swoje miejsce do spania. Tradycyjnym zwyczajem 1GW jest też wspólne przygotowywanie posiłków, w tym gotowanie obiadu. Część chłopaków rozpalała ogień pod kuchnią i pilnowała go, część kroiła potrzebne składniki, a pozostali nosili wodę z pobliskiego „źródełka”.
Program obozu był dość napięty: pobudka, poranna gimnastyka, apel z modlitwą, gry i zabawy, Msza Św., zajęcia popołudniowe, Skały Narady, kąpanie, wieczorne ognisko, modlitwa i pożegnanie dnia. Nie zawsze udało nam się zrealizować wszystkie elementy, ponieważ pogoda była bardzo zmienna i przez parę dni wieczorami nawiedzały nasz deszcze.

Oprócz stałych punktów programu ważnym elementem była też integracja wilczków, które nareszcie były ze sobą przez dłuższy czas. Wyobraźnia chłopców cały czas pracowała – sami wymyślali swoje fabuły.

Kilka wilczków złożyło na obozie swoje Obietnice.

Na tym obozie przeżyliśmy mnóstwo przygód, które będziemy wspominać przez cały rok. Począwszy od biegów sprawnościowych, gier sportowych i terenowych, przez wycieczkę „do miasta” na kąpielisko, a kończąc na nocnej grze w lesie i wspólnej kąpieli pod strażacką „sikawką”. Najważniejszym jednak wyzwaniem, które podjął każdy z nas, było odnalezienie się w tych prostych, leśnych warunkach życia, przekonanie się, że można żyć bez elektroniki i zegarków oraz doświadczenie tego, jak ważne jest, aby zawsze obok Ciebie była osoba, na której można polegać.

Ikki 1GW

Dodaj komentarz