Obóz 2. Rząsińskiej FSE

11Obóz letni to największa przygoda w ciągu roku dla skauta. Cały rok przygotowujemy się po przez zbiórki do tego wielkiego wydarzenia. Nasz obóz letni odbył się w Szczytnej( koło Kłodzka). Obozowaliśmy w pięknym lesie sosnowym należącym do Księży Misjonarzy św. Rodziny. Każdy obóz jest inny, nic nie jest takie same jak w roku poprzednim.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=bKYQBcNXNqI
Film autorstwa Marleny Romańskiej i Agaty Deptuły.

Obóz tegoroczny był wielka przygodą dla dziewcząt, a stało się to za przyczyną, przyjazdu do nas na obóz drużyny francuskich skautek.

Wspólnie z naszymi gośćmi z Francji przeżywaliśmy wspólne gry terenowe i sportowe. W niedzielę wspólnie pielgrzymowaliśmy do Starego Wielisławia. Podczas drogi odmawialiśmy różaniec po polsku, francusku i łacinie.

Obóz międzynarodowy jest wielką przygodą i niezapomnianym doświadczeniem. Każdy Skaut Europy, powinien przeżyć obóz ze skautami z innego kraju, aby móc w pełni docenić moc naszej organizacji i braterstwa wśród młodych ludzi.

Dorota Herdzik wędr. – drużynowa 2.Rząsińskiej FSE

Dodaj komentarz