Matka Boża w Domasłowie

14Przygotowania trwały od kilku miesięcy, od tygodnia zaś były już bardzo intensywne. W Domasłowie zrobiło się kolorowo i iście świątecznie a 3 maja rozpoczęły się misje święte. Wszystko to przez to jedno spotkanie – spotkania z Matką.

Już od wtorku – 3 maja czas w Domasłowie zaczął płynąć pod znakiem nadchodzącej peregrynacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Harcerki przez cały ten czas czynnie pełniły służbę, przygotowywały oprawę spotkania dla młodzieży i Mszy świętych, pomagały w przyjęciu gości i uczestniczyły w indywidualnych czuwaniach. Nawiedzenie rozpoczęło się popołudniem w piątek, 6 maja. W sobotę odbyło się wspólne czuwanie skautów z Domasłowa a więc zarówno wilczków jak i harcerek i harcerzy po nim zaś wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy dla młodzieży.

Czas służby to też czas zacieśniania więzi i budowania relacji również między jednostkami. Chwile przerwy upływały na wspólnych grach i zabawach, które w pięknym majowym słońcu były szczególnie wesołe. Radości nie było końca!

Dodaj komentarz