LEGNICA 2011

19W dniach 11.-13.listopada Legnice opanowały harcerki z Chorągwi Dolnośląskiej. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora, zaangażowaniu szczepowej Krysi i pomocy zastępów z Legnicy bardzo dobre zaplecze logistyczne pozwoliło nam przeżyć Zlot Niepodległościowy na bardzo wysokim poziomie.

Ustalenie granic Polski i poznanie sławnych Polaków II Rzeczypospolitej to zadania, z jakimi zmagały się harcerki na Wielkiej Grze. Najlepiej poradził sobie zastęp „Skowronek” z 2.Rząsińskiej. Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej, Turniej Sportowy o Puchar Komendantki Chorągwi i wieczorny multiplex to elementy, które tworzą tradycję tego zlotu.
A jak widziały go harcerki?
Oto ich wypowiedzi:

Dziwne miasto
Legnica. Miasto tajemnic, splątanych ulic i zaułków. Wśród nich nie problem znaleźć tajnych posłańców Piłsudskiego. Wystarczy wiedzieć, jaki jest znak rozpoznawczy: flaga Polski naszą siłą. Agenci są nieufni… Nie będąc patriotą, nie znając historii- nic nie zdziałasz. Mimo długie drogi i wielu przeciwności wysiłek się opłaca. W chwilach zwątpienia pieśni patriotyczne dodają nam otuchy.
Polska. Matka wielu wybitnych ludzi. Ilu z nich spotkasz dziś na swej drodze? Czego dokonali? Przede wszystkim byli patriotami. Ty też nim bądź.
Zastęp CHART 2.Wrocławska

W samo południe
Zastęp Bóbr szedł sobie spokojnie ulicą Nad Skarpą i rozglądał się za wysłannikami Józefa Piłsudskiego. Jego zadaniem było ułożenie mapy Polski. Nagle…trasa urwała się! Zdawałoby się, że to koniec świata. Harcerki ruszyły w poszukiwaniu ulicy Białej, jednak zostały usidlone przez wredną roślinę i obklejone rzepami…
Zastęp BÓBR 2.Legnicka

Święto Niepodległości jest świętem dojrzałości. To czas szczególnej miłości do naszej ojczyzny. Są festiwale, swawole, ale ja i tak Wielką Grę wole! Chodzę i szukam po całym mieście, mój zastęp wygra, więc się strzeżcie!
Zastęp SOWA 2.Olszyńska

W piątek wyruszyłyśmy o 7:16 z Ubocza. Podróż pociągiem byłam bardzo wesoła. Zlot rozpoczęłyśmy spotkaniem z Panem Bogiem na Eucharystii. Po niej poznałyśmy wysłannika Piłsudskiego, który polecił nam szukać ludzi z biało-czerwonymi opaskami na ręce. Pomogą nam skonstruować mapę Polski. Po grze zjadłyśmy pyszny obiad. Wieczorem odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej. Wszystkie drużyny były znakomicie przygotowane. Zwycięzcami okazali się najlepsi z najlepszych, czyli 2. Drużyna Legnicka („Bieszczadzkie Reggae”) i 2. Drużyna Wrocławska („Przybyli ułani”). Dzień zakończyłyśmy wspólnym oglądaniem filmów.
Zastęp MEWA 2.Rząsińska

Dodaj komentarz