Kolejny szczep w Hufcu Wrocławskim!

13Miniony tydzień był dla mieszkańców Domasłowa szczególnie ważny i intensywny. Złożyły się na niego liczne przygotowania do peregrynacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej a w konsekwencji odbyło się same Nawiedzenie, które na chwilę zupełnie ogarnęło parafian. Jednakże Matka Boża została przewieziona dalej, do kolejnych parafii diecezji kaliskiej a świętowanie w Domasłowie powoli dobiegało końca… ale nie dla Skautów Europy!

Ponad pół roku temu podjęłyśmy szaloną decyzję o próbie utworzenia drużyny a tym samym szczepu, od kilku miesięcy starałyśmy się intensywnie rozwijać a od kilku dni możemy nazywać się już oficjalnie 2. Szczepem Domasłowskim!

W sobotę 7 maja w Domasłowie, hm. Barbara Herdzik HR – hufcowa Hufca Wrocławskiego odczytała oficjalny list uznania 2. Szczepu Domasłowskiego FSE św. Tereski od Dzieciątka Jezus, w którego skład wchodzą 2. Gromada Miechowska i 2. Drużyna Domasłowska. Po uroczystym apelu odbyło się ognisko prowadzone przez wilczki, na którym poza scenkami harcerek zaskoczyli nas harcerze prezentując nam nietypowe zwyczaje Wilka.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uznania naszego szczepu, którzy nas wspierali i wspierają w naszej służbie i staraniach. Mamy nadzieję że 2. Szczep Domasłowski to dopiero początek Skautów Europy w diecezji kaliskiej!

Dodaj komentarz