II Spotkanie formacyjne

18„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”
/Jan Paweł II/

Jak dążyć do ideału? Jak być lepszą przewodniczką, lepszym człowiekiem, lepszą chrześcijanką?

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”
/Jan Paweł II/

Jak dążyć do ideału? Jak być lepszą przewodniczką, lepszym człowiekiem, lepszą chrześcijanką? Odpowiedzi szukałyśmy na drugim spotkaniu formacyjnym, które odbyło się 27 stycznia we Wrocławiu. Wieczór rozpoczęłyśmy Mszą św. o 18:30 w Katedrze. Dalsza część miała miejsce w salce na Pl. Katedralnym. Mróz dał się we znaki, ale gorąca herbata zdecydowanie podniosła nasze morale. Konferencję na temat cnoty samowychowania wygłosił ks. Piotr Szkudlarek – Diecezjalny Duszpasterz Harcerzy (diecezja kaliska) i jednocześnie duszpasterz 2. Szczepu Domasłowskiego.

Opierając się na swoim doświadczeniu i słowach m.in. św. Augustyna , Wincentego Frelichowskiego czy św. Pawła , ks. Piotr przedstawił samodyscyplinę jako jeden z warunków dobrego rozwoju człowieka. Szczególnie do gustu przypadł nam fragment Listu do Efezjan: „Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko.” Zbroją tą mają być wiara i wartości, które wyznajmy i którymi kierujemy się w życiu.

Pytania ,ożywiona dyskusja, dobry humor, a przede wszystkim to, że byłyśmy razem sprawiło, że spotkanie formacyjne zaliczamy do udanych.
Pamiętając o słowach szefowej ogniska: „Jak się człowiek nie rozwija, to się człowiek zwija!” – czekamy już na następne!

Klaudia Wackerman sam.

Dodaj komentarz