I Polanicka Gra Miejska!

14Celem I Polanickiej Gry Miejskiej było sprawdzenie u uczestników znajomości wiadomości o Polanicy, jej uroczych zakątkach i organizowanych tu imprezach, a nawet o legendach. Celem było także przede wszystkim wyjście z domu, spędzenie wolnego czasu inaczej niż przed komputerem, połączenie nauki z przyjemnym i zażycie ruchu lub jak kto woli dotlenienie mózgu.

Wreszcie prawdziwą okazją było poznanie Skautów Europy, którzy organizowali tę grę wraz z Miejskim Centrum Kultury, jednak ostateczne przeprowadzenie tej gry zależało tylko od nich. Ekipa Skautów Europy i przyjaciół, która obsługiwała tę grę była wyposażona skromnie w trzy stacje bazowe na punktach „02 – OsiR”, „03 – Niedźwiedź” oraz największą „00 – Baza”, wyposażoną w pokaźną 12-metrową antenę z masztem umiejscowioną przed Biurem Promocji Miasta. Pozostałe punkty obsługiwały trzy przenośne radia CB(ręczniaki), umiejscowione na punktach „01 – MCK”, „04 – Góralka” i „05 – Teatr”. Cała łączność była nadawana w paśmie CB, w częstotliwości FM i pozwalała na bezpośrednią łączność między stacjami, nadawanie i odbieranie komunikatów.

Na starcie przed BPM około godziny 12 zebrało się ponad 40 uczestników, zapisy trwały do ostatniej chwili, w pewnym momencie brakowało numerów startowych, rzeczywistość przeszła najśmielsze oczekiwania, jednak sytuacja została prędko opanowana. Po dokonaniu oficjalnego otwarcia imprezy przez dyrektora Miejskiego Centrum Kultury – Marka Mazurkiewicza i uroczystym przecięciu sznurka scyzorykiem, gra rozpoczęła się na dobre. Ostatecznie startujący zostali podzieleni na 10 drużyn. Z lekkim poślizgiem, po godzinie dwunastej wystartowała pierwsza drużyna, co pięć minut były wypuszczane następne.

Uczestnicy mieli co najmniej 3,5-kilometrową trasę do pokonania, jeśli ktoś nie zgubił drogi. Startujący musieli wykazać się zdolnością szybkiego podejmowania decyzji, wybierając pomiędzy czasem, a ilością zdobytych punktów. Kluczem do zwycięstwa była, więc szybkość pokonywania trasy między punktami oraz trafność i szybkość udzielania odpowiedzi na pytania.

Po dobiegnięciu wszystkich drużyn do mety (niektórym zajęło to niecałą godzinę, innym półtorej lub nawet dwie), nastąpiła ceremonia zwycięzców i rozdania nagród. Głównym sponsorem ufundowanych nagród był MCK, do wygrania były min. bilety do kina 3D. Zwyciężyła ostatecznie drużyna – „Polanickie Oszołomy”, wielkie gratulacje im oraz wszystkim pozostałym uczestnikom za wzięcie udziału w grze.

Podziękowania tyczą się również i organizatorów, oraz ludzi dobrej woli, którzy wspierali nas bezpośrednio i duchowo. Serdeczne dzięki osobom z MCK, bez których przygotowanie tej imprezy by się nie udało, bratu Mirkowi, który nakręcił materiał video, ekipie ze Zgorzelca za stanie na check-pointach, dwójce DJ-ów, którzy obsługiwali konsolę i laptopa, Szymon O. za łączność, resztę można dopowiedzieć samemu.

Skauci Europy rozkręcają się na dobre w Polanicy, już od pierwszej edycji gry weszli na wysoki poziom, gwarantując wysoką jakość obsługi tego typu imprez. W przyszłości nie zamierzamy na tym poprzestać i już zapowiadamy, że II Polanicka Gra Miejska będzie co najmniej 2x lepsza, jednocześnie zapraszamy do współpracy z nami i liczymy na jeszcze większą liczbę startujących osób w przyszłym roku!

Zastępowy zastępu Sowa z Polanicy-Zdroju:

Łukasz Nowak ćw.

Dodaj komentarz