2. Drużyna Wrocławska

Korzenie drużyny sięgają roku 1995, od 1999 2DW jest jednostką FSE. Dziś do drużyny należy 5 zastępów: Chart, Renifer, Sarna i Koszatka oraz  zastęp w Krotoszynie – Tarpan

 

Zastępy

CHART
Jesteśmy najstarszym zastępem w drużynie. Chart został powołany już w 1998r.
W naszym zastępie są: dwie Anie, dwie Julki, Hania i Aga. Jesteśmy szalonymi dziewczynami chcącymi poznawać świat. Z zaangażowaniem zdobywamy stopnie i sprawności stając się coraz mocniejszym i bardziej zgranym zastępem.

KOSZATKA
Nasz zastęp został powołany 11.11.2011r 🙂 Do tego roku byłyśmy najmłodszym zastępem w drużynie. Jesteśmy radosnymi i zawsze pełnymi energii dziewczynami, które czekają na nową przygodę. W czasie sobotnich zbiórek nie tylko uczymy się nowych rzeczy ale także świetnie się bawimy.

RENIFER
Nasz zastęp nazywa się Renifer i istnieje od 2006r. Mimo, że bardzo się różnimy nie mamy problemow ze współpracą. Każda z nas ma swoje zainteresowania, którymi służy w zastępie, dzięki czemu możemy rozwijać się w różnych dziedzinach. W naszym zastępie są: Wiki, Marysia, Patka, Milena i Marta.

SARNA
Zastęp Sarna został założony w 2007 roku. Patronką jest bł. Karolina Kózkówna. Zastęp liczy 7 osób. Jesteśmy zgraną ekipą, chociaż obecny skład działa ze sobą naprawdę krótko. W zeszłym roku aż 4 wilczki przeszły do nas z gromady. Oczywiście zdarza nam się kłócić, ale nawet jeśli czasem nie jest lekko, uważamy, że harcerstwo daje nam naprawdę dużo i odnalazłyśmy tu swoje miejsce.

TARPAN
W tym roku nasz zastęp zaczynie swoją harcerską przygodę. Jesteśmy radosnymi dziewczynami mieszkającymi w Krotoszynie (tak, tak, to trochę daleko od Wrocławia…) Do tej pory w drużynie była tylko nasza zastępowa – Zosia. Mamy nadzieję, że wkręcimy się w harcerskie życie i zostaniemy na dłużej 😉

posty powiązane: (zobacz wszystkie)


Dodaj komentarz