• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Szczep to gromada wilczków (8-12 lat) i drużyna harcerek (13-17 lat). Akelą gromady jest druhna Marta Musiał, natomiast drużynową jest druhna Barbara Wędrychowicz. Szczepową 2. Szczepu Wrocławskiego jest druhna Natalia Broniszewska.

Zajęcia skautowe dostosowane są do wieku dziecka. Wilczki kierują się Prawem Wilczka, harcerki – Prawem Harcerki. Dla wilczka podstawą jest zabawa, która jest głównym narzędziem pracy, u harcerek są to gra i współzawodnictwo. Kulminacją całorocznej pracy i jednocześnie nagrodą jest obóz letni, który stanowi podsumowanie dotychczasowej działalności, ale przede wszystkim, zarówno dla wilczka, jak i dla harcerki, jest największą przygodą i wyzwaniem roku.

Każda zbiórka, każdy wyjazd, każde spotkanie, służba, przeżyta wspólnie Eucharystia stanowią mocny fundament, na którym młody człowiek buduje swoje życie. Skauting jest bardzo pomocny w walce z własnym egoizmem, z wadami, barierami, które ciężko jest pokonać samemu. We wspólnocie skautów można poczuć się jak w rodzinie. Skauting to sposób na życie.

Kontakt

Akela:
Marta Musiał sam.
e-mail: akela2gw@gmail.com

 

Drużynowa:
Barbara Wędrychowicz wędr.
e-mail: b.wedrychowicz@wp.pl

 

posty powiązane: (zobacz wszystkie)


[catlist id=29 date=yes date_tag=span date_class=lcp_date]