1. Gromada Wrocławska

2. Informacje ze spotkania z Rodzicami:

DEKLARACJE
Podstawowym (w zasadzie jedynym) dokumentem potwierdzającym uczestnictwo w naszym Stowarzyszeniu jest Deklaracja Uczestnictwa. Dlatego rodzice każdego wilczka powinni wypełnić taką deklarację. Oczywiście można przyjść na kilka zbiórek i zobaczyć „z czym to się je” przed wypełnieniem deklaracji, ale na całodniową zbiórkę albo wyjazd nie może pojechać wilczek, którego deklaracji nie ma Akela.
Plik pdf z formularzem deklaracji można pobrać stąd. Wszystkich, którzy jeszcze nie wypełniali deklaracji, proszę o przyniesienie na zbiórkę lub przesłanie przez e-mail skanu wypełnionej deklaracji do 10.11.

SKŁADKI
Składka roczna wynosi 78 zł. Z tego ponad trzecia część wróci do nas w postaci dofinansowania, o ile uda nam się rozliczyć na czas. Dlatego proszę o wpłacanie składek do końca listopada (ostatnia zbiórka w listopadzie – 17.11). Wszyscy, którzy opłacili składkę, będą otrzymywać „Gniazdo” – czasopismo Skautów Europy.

UMUNDUROWANIE
Każdy wilczek powinien mieć:
mundur z kompletem naszywek
granatowy lub czarny beret
granatowe lub czarne spodnie sztruksowe
Pozostałe elementy umundurowania są fakultatywne. Mundury i naszywki można zamówić tylko przez internet – pełna oferta z cenami na stronie Carricka. Spodnie i beret nie muszą pochodzić z Carricka. Beret można dostać w każdej składnicy harcerskiej.
Aby uniknąć wielokrotnego płacenia za przesyłkę, kilka razy w roku składam zbiorowe zamówienie. Wszystkich, którzy chcieliby się do niego dołączyć proszę o wysyłanie swoich zamówień razem z rozmiarami do mnie e-mailem lub wpisywanie się na listę po zbiórce.
Jest również możliwość kupienia używanego munduru w niższej cenie. Oferta jest ważna do wyczerpania zapasów.
Najbliższe zbiorowe zamówienie: w listopadzie .

WYJAZDY
Co roku odbywają się 3 wyjazdy gromady – zimowisko, Wielkie Łowy i obóz letni.
Zimowisko trwa zwykle 3-4 dni, albo w czasie ferii zimowych, albo w przerwie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem. W tym roku, z powodu braku przerwy międzysemestralnej, na pewno będzie to w terminie grudniowym – prawdopodobnie 27-30.12). Koszt zimowiska zostanie niedługo podany.
Wielkie Łowy to zjazd wilczków z całej Polski na długi weekend majowy. Dokładna data będzie ustalona na Watadze – ogólnopolskim spotkaniu Akel.
Obóz letni to około 8 dni spędzonych w lesie, pod namiotami, na początku lipca. Dokładny termin podamy do końca roku kalendarzowego, po uzgodnieniu z innymi Akelami.

ODWIEDZINY
Tradycją w naszej gromadzie są wizyty Akeli u rodziców wszystkich wilczków. To dobra okazja żeby się lepiej poznać, zadać pytania na które zwykle nie ma czasu po zbiórce, ale także dowiedzieć się czegoś o funkcjonowaniu swojego dziecka w gronie rówieśników.
Jeżeli ktoś chciałby zaprosić mnie na takie spotkanie, to można kontaktować się ze mną na wszystkie możliwe sposoby – po zbiórce, przez e-mail, telefonicznie itd.

ZADANIA
Kiedy wszystkie wilczki będą już miały mundury, nastąpi obrzęd przyjęcia do gromady. Wtedy każdy otrzyma czarno-zieloną chustę, która oznacza przynależność do 1. Szczepu Wrocławskiego św. Franciszka z Asyżu. Ten moment jest też początkiem okresu Delikatnej Łapki, czyli przygotowania do Obietnicy Wilczka. Aby zostać dopuszczonym do Obietnicy, każdy wilczek musi wykonać określone zadania. W większości przypadków rozlicza się z nich u starych wilków, ale w niektórych przypadkach to nie jest możliwe. Dlatego część zadań wilczki zaliczają u swoich rodziców. Zachęcamy do wykorzystania tego faktu jako motywacji np. do utrzymywania porządku w pokoju, pilności w szkole itd.

Ogłoszenie:
Ponieważ czarno-zielonych chust nie można kupić w składnicach harcerskich, trzeba kupić osobno czarne chusty i zieloną obszywkę, a potem obszyć chusty. W tym celu potrzebny jest ktoś, kto potrafi obsługiwać maszynę do szycia… Jeśli ktoś chciałby się podjąć obszycia kilku chust (dostarczam chusty i obszywkę), to proszę o szybki kontakt.

KRONIKI
Każdy wilczek posiada (a jak nie, to powinien jak najszybciej założyć) Kronikę Wilczka. Jest to miejsce, w którym opisujemy wszystko, co działo się w gromadzie – każdą zbiórkę, każdy dzień wyjazdu i wszystkie pozostałe aktywności. Można tam też przechowywać wszystkie materiały otrzymane na zbiórkach – teksty piosenek, szyfry, informacje itd. Tam też powinna znajdować się karta zadań! Na każdą zbiórkę wilczek powinien przychodzić z uzupełnioną kroniką.

MOWGLI
Po dość długiej przerwie dostępna jest znowu książeczka Mowgli. Nie jest to lektura obowiązkowa, ale całkiem ciekawy poradnik wilczkowy. Najważniejsze, że opisane są w niej wilczkowe sprawności. Mogę również udostępnić starszą wersję tej książeczki w e-booku, np. do samodzielnego wydrukowania.

Ze wszystkich sił!

Dodaj komentarz