Harcerze z Piątej Wrocławskiej integrują się z Czechami

17Mafia, pieniądze, bunkry, UV, ładunki wybuchowe – to co harcerze z 5. DW lubią najbardziej…

Miejsce akcji czeski Nachod, a w koło niego piękne widoki i bunkry.
Już pierwszego dnia zobaczyliśmy budzące grozę bunkry. Wieczorem odbyło się świeczysko prowadzone przez zastęp Ryś zgodnie z tematem wyjazdu włoska mafia.
Następnego dnia explo z zadaniami: wywiady z Czechami, pozyskanie informacji o historii Nachodu oraz tworzenie szkiców. Po powrocie krótka chwila wolnego czasu i wyjście na Mszę Święta po czesku!

Po Mszy rozpoczęła się Wielka Gra. Zastęp Kruk i Krogulec tworząc „grupę mafijną” PHIDEL COSTA dostali zadanie przechwytu pieniędzy „grupy mafijnej” AL CAPONE zastępu Ryś.
Członkowie AL CAPONE byli dobrze ukryci w bazie za zamkiem, więc dotarcie i odnalezienie kryjówki zajęło PHIDEL COSTA sporo czasu. Na miejscu rozgorzała walka o pieniądze. Początkowo nie szła po myśli PHIDEL COSTA, ale spora przewaga liczebna przeważyła sprawę. AL CAPONE nie zamierzali przegrać i przygotowali zasadzkę. Po odzyskaniu pieniędzy uciekli do kryjówki!

Trzeciego dnia odbyła się dalsza część Gry. Rozszyfrowanie wiadomości z instrukcją budowy lampki UV i odczytywanie wiadomości pisanych pisakiem UV. Dzięki pozyskanym danym dotarliśmy do bunkra Babi. Znajdował się tam zdrajca mafii. Po jego zlikwidowaniu wróciliśmy do bazy AL CAPONE, gdzie każdy z zastępów przygotował obiad. A wieczorem odbyło się świeczysko, które poprowadził zastęp Krogulec.
Czwartym dniem była niedziela. Po Mszy świątej rozpoczął się konkurs kulinarny. Poprzeczka zawisła na wysokim stopniu. Wieczorem mecze piłki nożnej. Ostatnie świeczysko poprowadził zastęp Kruk, a temat to jasełka.
Ostatniego dnia szybkie generalne porządki. Na koniec apel końcowy i długo wyczekiwane werdykty:
Trzecie miejsce zajął (sekunda, która trwa wiecznie) zastęp Kruk.
Drugie miejsce zajął (tym razem było jeszcze dłużej) zastęp Krogulec.
Pierwsze zastęp Ryś.
Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wojciech Bagiński wyw.
zastępowy zastępu Ryś

Dodaj komentarz