Harcerski start w Domasłowie!

10Wraz z wrześniem skauci rozpoczynają kolejny rok pracy, również i w środowisku Domasłowskim. Co przyniesie nowy rok naszej pracy? Na pewno wiele wyzwań ale i już teraz przed wszystkim wiele zmian!

Najpierw Sąd Honorowy – podjęcie najważniejszych decyzji, później Msza św., aż w końcu długo oczekiwany moment – apel rozpoczynający kolejny rok harcerski. Każdy wyczekiwał go z pewnym napięciem gdyż wraz z rozpoczęciem roku wiele miało zmienić się w środowisku Domasłowskim. I tak oto nasz szczep doczekał się pierwszego pożegnania w gromadzie i przejścia wilczków – z czego ogromnie cieszą się harcerki, ale i one musiały pożegnać dwie najstarsze dziewczyny. Klaudyna i Gosia przeszły do młodej ekipy, wraz z którą będą rozeznawać swoją drogę i przygotowywać się do służby. Tym samym zastęp Łoś zyskał nową zastępową, którą została Joasia!

Mimo iż wydaje się że zmian nastąpiło dużo to jednak to nie wszystko! Po wielu latach pracy w gromadzie, jej akela – Dominika Wawrzyniak postanowiła jeszcze bardziej służyć w środowisku i odtąd będzie pełnić funkcje szczepowej, nową akelą gromady została Klaudia Wackerman.

Dziękujemy tym którzy przybyli na ten uroczysty apel – nasz hufcowej – Basi Herdzik, która zawsze nas wspiera i towarzyszy w wielu radościach ale i trudach, dylematach. Dziękujemy Ani Mikos – szefowej Ogniska św. Edyty Stein oraz Emilii Lewandowskiej – szefowej Młodej Ekipy – za wspólną modlitwę i towarzyszenia nam podczas tych ważnych dla nas momentów. Dziękuje przede wszystkim tym na których pomoc zawsze możemy liczyć: Księdzu Proboszczowi za ogromne wsparcie, pani Danusi Mazurowskiej za bycie obok i ciągłą gotowość do pomocy, wszystkim angażującym się w naszą pracę rodzicom!

Pierwszy rok naszej pracy pokazał jak wiele możemy zdziałać i jakie cele powinniśmy sobie obierać. Przed nami kolejne wyzwania, przygody i cele do zrealizowania. Bogatsze o doświadczenia, z nowy zapałem ruszamy do pracy!

Dodaj komentarz