Harcerkom z Domasłowa pożary nie straszne!

23Obóz coraz bliżej więc harcerki z Domasłowa rozpoczęły już prawdziwie zaawansowane przygotowania. W ubiegłą niedziele pokazały, że doskonale wiedzą jak radzić sobie w rożnych warunkach, również w sytuacji zagrożenia pożarowego podczas gotowania obiadu.

Dnia 19 czerwca br. na boisku sportowym w Perzowie odbyły sie Zawody Sportowo Pożarnicze, w których brały udział harcerki z 2. Domasłowskiej FSE reprezentując tym samym OSP Domasłów.
O godz. 14 rozpoczęła się rywalizacja między jednostkami z naszej gminy. Pierwszą konkurencją była sztafeta z przeszkodami a wśród nich drabinka, przeniesienie węża, przebiegnięcie pod płotkiem, skok nad płotkiem, przeniesienie gaśnicy, skręcenie dwóch węży, prądownicy która była od startu przekazywana oraz trójnika. Nasza drużyna pokonała ten etap z czasem 75 sekund zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji.
Następną konkurencja była bardziej widowiskowa, była to tzw bojówka podczas której część zawodniczek startuje przeskakując rów, deskę, przechodząc pod tunelem, po równoważni, dobiegają do hydroetek i zrzucają strumieniem wody puszkę po czym biegną ustawić różne przyrządy strażackie. W tym samym czasie pozostałe pokonują te same przeszkody rozwijając przy tym linie gaśniczą oraz wiążą węzły strażackie. Również i w tej części Domasłów nie dał się pokonać.
Podsumowując zawodniczki reprezentujące OSP Domasłów zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej otrzymując w nagrodę karimaty w kolorze chabrowym, które zabiorą na obóz 5 lipca!

Julianna Wójcik trop.
Joanna Adamska och.

Dodaj komentarz