Harcerki zapraszają na wystawę!

Dzień 27 I 1977 r. dla mieszkańców Domasłowa głęboko zapadł w pamięci jako dzień spotkania z Matką Bożą – Panią Jasnogórską. Harcerki z 2. Domasłowskiej FSE nie mogą pamiętać tamtego wydarzenia. Mogą jednak pomóc wrócić mieszkańcom Domasłowa i okolic do tamtych chwil aby lepiej przygotować się do ponownego spotkania z Maryją.

27 I 1977 r. po raz pierwszy w Domasłowie miała miejsce peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Mieszkańcom, którzy przeżyli tamten dzień poza wspomnieniami pozostały fotografie. Zebrane zdjęcia, powiększone i ponownie wywołane zostały umieszczone na wystawie, którą można oglądać od piątku 18 III 2011 r. w kościele parafialnym w Domasłowie.

Wystawa otwiera cykl przygotowań do ponownego spotkania z Matką Bożą Jasnogórską, które odbędzie się 6 V 2011 r. Kolejnym krokiem będzie udostępnienie księgi pamiątkowej, możliwość zakupu zdjęć z 1977 roku, zakładek przypominających tamto wydarzenie, aż w końcu po ponownym spotkaniu z Maryją wszystkie materiały zostaną umieszczone a pamiątkowym albumie również dostępnym do zakupu dla mieszkańców Domasłowa i nie tylko.

Przez podjęte działania harcerki nie tylko starają się podtrzymywać pamięć o ważnych wydarzeniach w historii swojej parafii – naszym celem jest również zebranie pieniędzy na obóz. Zachęcamy do wspierania akcji, odwiedzanie Domasłowa i oglądania wystawy!

Zapraszamy!

Dodaj komentarz