W dniach 1–3 Maja 2015 w Różance odbyły się Harce Majowe 5. Drużyny Wrocławskiej św. Dominika Savio. Okolice były bardzo piękne, a my, ciesząc się tym malowniczym krajobrazem, każdego dnia wybieraliśmy się na wycieczki bądź graliśmy w gry. Obiady przygotowywaliśmy zawsze na ognisku. Śniadania i kolacje przyrządzaliśmy natomiast na plebani proboszcza, gdzie byliśmy również zakwaterowani.
Pierwszego dnia mieliśmy dzień gier zespołowych. W tym czasie każdy zastęp mógł sprawdzić się w takich dyscyplinach jak kwadrant i frisbee. Zwycięzcą tych zawodów został zastęp Ryś. Na zakończenie dnia sportu zagraliśmy całą drużyną w rugby.
Drugiego dnia wyruszyliśmy w teren, pod przewodnictwem zastępu Kruk. Wyprawę poprzedziła msza św. i apel. Po dotarciu na miejsce upichciliśmy obiad, a nasz drużynowy, Michał Kuczaj, wysunął propozycję gry w banderki. Po grze wyjawił nam swój drugi pomysł: nakręcenie materiału na teledysk do piosenki „Nie umieraj dżdżownico”. Po powrocie przyrządziliśmy kolację. Pierwszego i drugiego dnia urządziliśmy też ogniska ze scenkami.
Trzeciego dnia odbyła się Wielka Gra, która miała przesądzić o wygranej. W trakcie Gry zastępy musiały się zmierzyć z zadaniami związanymi z każdą funkcją. Były takie zadania jak: „sporządź jadłospis dla zastępu” lub „narysuj mapę okolicy”. Po mszy odbył się apel końcowy. Nastała chwila, na którą wszyscy czekali – ogłoszenie wyników i wyłonienie zwycięzcy wyjazdu. Harce wygrał zastęp Kruk.
Na koniec wszyscy ruszyliśmy w stronę stacji kolejowej, ale zanim to nastąpiło, podziękowaliśmy księdzu proboszczowi za gościnę.
W czasie Harców Majowych były trzy przyrzeczenia i jedna przysięga wierności. Wszyscy wróciliśmy uradowani.
Dominik Pawlak
^
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.