Ekipa poznaje ognisko, czyli integracja czerwonej gałęzi

W miniony weekend (tj. 29-30.10.2011r.) odbyło się pierwsze wspólne spotkanie wrocławskiej Ekipy Młodych Przewodniczek i Ogniska św. Edyty Stein. Aby dobrze przeżyć spotkanie formacyjne przewodniczki rozpoczęły od Eucharystii i wspólnego śniadania.

Warto wspomnieć, że obecny był gość specjalny, czyli ks. Piotr Sambor. Przyjechał on aż z Kielc, by wygłosić konferencje na temat kierownictwa duchowego. Słowa trafiły na podatny grunt, ponieważ wzbudziły szczególne zainteresowanie wśród przewodniczek. Po pożywnym śniadaniu i konferencji nadszedł czas na spacer. Atmosfera Ostrowa Tumskiego sprzyjała wzajemnemu poznaniu i wymianie harcerskich doświadczeń. Także młode przewodniczki miały okazję bliżej poznać ognisko, w tym dwie HR-ki. Wędrówkę po Ostrowie urozmaicały opowieści o zakamarkach średniowiecznych kościołów i legendy o najstarszej części Wrocławia. Ta część spotkania zakończyła się obrzędem przyjęcia w szeregi Ekipy dh Moniki, która z tej okazji otrzymała czerwoną chustę.

Dalsza część spotkania formacyjnego przebiegła pod znakiem filmu (Temple Grandin) i dyskusją nad jego pouczającą treścią. Na zakończenie wieczoru przewidziane było uczestnictwo w specjalnym pokazie fontanny wrocławskiej.

Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze. Dzięki dobrej organizacji był czas na wszystko – na poznanie się, wartościowe dyskusje, wymianę doświadczeń oraz przede wszystkim było okazją do pogłębienia swojej wiary.

Dodaj komentarz