Dzień Papieski 2016

plakat-dzien-papieski-2016Jak co roku Skauci Europy będą czynnie zaangażowani w Dzień Papieski. Tegoroczny, już szesnasty, nawiązując do Roku Miłosierdzia, obchodzony będzie pod hasłem „Bądźmy świadkami miłosierdzia”.

Wrocławscy skauci zorganizują tego dnia grę miejską, na którą zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców. Gra będzie miała na celu przybliżenie nauczania naszego wielkiego papieża Jana Pawła II.

Obchody rozpoczniemy od Mszy Świętej o godzinie 10:00 w kościele p.w. św. Elżbiety. O godzinie 12:00 na Rynku odmówimy wspólnie modlitwę „Anioł Pański”, a po niej rozpocznie się gra dla skautów. Mieszkańców, pragnących spróbować w niej swoich sił, zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Będzie tam można zgłosić się do udziału w grze, jak również dowiedzieć się o działalności skautów we Wrocławiu. Stoisko będzie się mieściło na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Ofiar Oświęcimskich.

Dzień Papieski to nie tylko gra miejska. Skauci będą również kwestować na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspomaga finansowo zdolną lecz ubogą młodzież z całej Polski.

Dodaj komentarz