Dzień Modlitw za FSE

1624 marca już po raz drugi całe środowisko wrocławskich skautów pielgrzymowało do Sobótki z okazji Dnia Modlitw za Federację Skautingu Katolickiego. Około 250 osób, harcerek, harcerzy, wilczków, przewodniczek, wędrowników, a także rodziców i gości, powierzyło nasz ruch Matce Bożej Nowej Ewangelizacji.

W sobotni poranek wyruszyliśmy po krótkim rozpoczęciu spod kościoła pw. św. Faustyny we Wrocławiu na naszą doroczną pielgrzymkę. Po opuszczeniu autokarów na Przełęczy Tąpadła czekała nas droga przez Ślężę, podczas której mogliśmy poczuć trud pielgrzymowania. Harcerze i wilczki w trakcie drogi mieli zaś krótkie gry biblijne, przypominające o tegorocznym temacie pielgrzymki: „W Bogu dokonamy czynów pełnych mocy”. Po dojściu na miejsce miała miejsce Msza Św. stanowiąca centrum naszego pielgrzymowania. Bardzo ucieszyła nas liczna obecność duszpasterzy naszych jednostek. Bezpośrednio po Eucharystii udaliśmy się na, wyczekiwany przez wielu, obiad. Gdy wszyscy się już posilili harcerze i wilczki mieli czas na gry w ramach szczepów zaś rodzice udali się na spotkanie z Przemysławem Chojnackim HR – namiestnikiem wilczków, który tłumaczył jak nasz ruch może pomóc rodzicom w wychowaniu młodych.

Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy uroczystym apelem całego środowiska, uwieńczonym okrzykiem „Ad Mariam, Europa!” („Do Maryi, Europo”). Była ona okazją do spotkania się i co za tym idzie do poczucia wspólnoty.

Dodaj komentarz