Błogosławieni ubodzy

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo Niebieskie” – czytamy w Ewangelii według św. Mateusza. Natomiast św. Łukasz mówi ogólnie „błogosławieni ubodzy”.

Ubóstwo – zarówno materialne jak i duchowe – było tematem przewodnim majowej wędrówki kręgu szefów, która tym razem odbyła się w Beskidzie Śląskim w dniach 16-18 maja 2014 r.

W dniu wspomnienia św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i męczennika, przybyliśmy do parafi pw. św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej, gdzie ugościli nas pallotyni. Dzięki temu mogliśmy również oddać się adoracji Najświętszego Sakramentu w kościelnej kaplicy. Noc ta upłynęła pod znakiem zapytania co do dalszego przebiegu naszej wędrówki, ze względu na bardzo obfite opady w ostatnich dniach w tym regionie.

Następnego dnia, posileni Chlebem Eucharystycznym, mimo niesprzyjającej (na pierwszy rzut oka) aury, wyruszyliśmy na szlak w stronę Szyndzielni. Szybko jednak okazało się, że pogoda jest wręcz idealna do wędrowania. W schronisku na szczycie odbyliśmy Godzinę Drogi oraz ugotowaliśmy obiad. Następnym naszym celem na trasie do Szczyrku było znalezienie miejsca do rozbicia obozowiska. Po owocnych poszukiwaniach znaleźliśmy się już całkiem niedaleko celu naszego wędrowania – Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej.

W niedzielę uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej, a następnie po Przyrzeczeniu Kamila Jońskiego ruszyliśmy w stronę Bielska-Białej inną trasą niż w sobotę. Ostatniego dnia zostało nam jeszcze kilkanaście kilometrów do przejścia. W pociągu do Wrocławia odbyła się jeszcze konferencja i Rada Kręgu. Wszyscy pozostawaliśmy pod wrażeniem planu, jaki przygotował dla nas Pan Bóg na ten czas: mimo że na początku nie wiedzieliśmy, co nas czeka, wszystko zakończyło się pomyślnie. W wędrówce majowej uczestniczyło 21 wędrowników z Kręgu Chrystusa Króla.

Łukasz Nowak HO

Dodaj komentarz