100 w Rybniku

18Ruszamy z kopyta w Nowy Rok 2013, czego życzymy Wam wszystkim ze Śląska! Jest nas 5 Starych Wilków i 18 wilczków. A w Rybniku prawie 100 osób zgromadziła …

Mamy już swój totem ze św. Franciszkiem z wilkiem, zdobią go 2 tasiemki sprawności. W gromadzie jest 5 doświadczonych wilczków, którzy w poprzednich latach uczestniczyli w zbiórkach, zimowiskach, Wielkich Łowach oraz obozach razem z 1. Gromadą Krakowską. Kilkunastu nowych uczy się ścieżek dżungli od zera. 3 Wilczki złożyły swoje Obietnice Wilczkowe na ręce Akeli. 6 zostało przyjętych do Gromady na początku grudnia. Jest nas 5 Starych Wilków i 18 bardzo wiernych Wilczków… i czekamy na następnych.

Za nami zbiórki poświęcone Franciszkowi z Asyżu oraz naszemu patronowi, wiele ścieżek dżungli już przedeptanych, a Prawo wcielane jest w życie. Skała Narady stale okupowana…

W Rybniku działają już dwa zastępy Orzeł i Ryś, które podlegają PuSZczy Dolnośląskiej, razem z nimi uczestniczymy już w parafialnych uroczystościach. Wigilia środowiska zgromadziła skautowe rodziny w sile prawie 100 osób. Była to okazja do pierwszego wspólnego święta.

W styczniu planujemy wzięcie udziału w Orszaku Trzech Króli, kolejne zbiórki i zimowisko, na które już zgłaszają się chętni. Ruszamy z kopyta w Nowy Rok 2013, czego życzymy Wam wszystkim ze Śląska! Ze wszystkich sił!

Jarek Głażewski HR
Akela

Dodaj komentarz