Zimowisko w Beskidzie Żywieckim

Co to jest: białe jak śnieg, trwa siedem dni i każdy, kto je przeżył, jest zwycięzcą? To zimowisko 5. Drużyny Wrocławskiej w Soblówce!

Zimowisko trwało od 28 grudnia do 4 stycznia. Z tego powodu zrodziła się potrzeba zorganizowania sylwestrowej harcerskiej megaimprezy. Okazała się ona jedną z najlepszych zabaw sylwestrowych, jakie kiedykolwiek przeżyłem. „Ona tu jest i tańczy dla mnie” na milion sposobów skutecznie rozkręciła zabawę. Hitem okazał się reggae’owiec (Michał Kuczaj), wchodzący na beat razem z akompaniującym mu multiinstrumentalistą (o. Wojtkiem Bartnickim).

Beskid Żywiecki to przepiękne miejsce. Szczególnie, gdy śnieg zalega na gałęziach i wszystkim, o co da się tylko zaczepić (łącznie z rzęsami). Mimo że na szlaku bywa ślisko, nie mogliśmy przepuścić okazji, by doczołgać się do schroniska „Rycerzowa”. Ba, i to dwa razy!

Gdy na wyjeździe są trzy zastępy, to rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego – a nawet samo skosztowanie każdej potrawy – nie jest proste. Jednak co zrobić, kiedy zastępów jest pięć? Z takimi problemami (i nie tylko takimi) borykaliśmy się w czasie konkursu (oraz bezpośrednio po nim). Wygrał zastęp Krogulec (co przyczyniło się do wygrania przez nich wyjazdu), serwując ratatouille oraz inne wymyślne specjały, których nazw już nie pamiętam.

Trzecia nad ranem. Oddziały antyterrorystyczne przygotowują się do akcji. Cel: zdobyć informacje o tajnej broni. Misja zakończona sukcesem! Po przebytym szkoleniu oddziały specjalne szykują się do odbicia budynku szkolnego. Misja „Szkoła” wydaje się być mało skomplikowana: ewakuować zakładnika, wyeliminować terrorystę, rozbroić bombę, odnaleźć ukrytą broń, zaanektować pieniądze i w końcu przejąć budynek szkoły. Komplikacje zaczęły się przy ewakuacji zakładnika, gdyż był on nieprzytomny, a jego masa znacząco utrudniała ewakuację. Nie łatwo było także znaleźć dobrze ukryte pieniądze. Jednak pokonawszy przeciwności, doprowadziliśmy akcję do końca. Film z akcji można obejrzeć tutaj: http://youtu.be/2pgz7NNKdto.

Mógłbym jeszcze długo opisywać wydarzenia z naszego wyjazdu, jednak wiem jak trudno w dzisiejszych czasach zawiesić oko na dłuższym tekście. A więc kończę, moi drodzy bracia i siostry, czuwaj! ^

 

Wojtek Nowak ćw.

IMG_5121

 

Dodaj komentarz