Wataha – 14 listopada, Maków k. Skierniewic

Już 14 listopada Stare Wilki spotkają się na Watasze – ogólnopolskim zjeździe Akel i ich przybocznych. Tym razem szefowie żółtej gałęzi odwiedzą Maków k. Skierniewic. Jest to pierwsze z dwóch tego typu spotkań w ciągu roku.

Program zapowiada się – jak zwykle – bardzo ciekawie. Spotkania takie zawsze służą pogłębieniu wiedzy o metodyce żółtej gałęzi. W tym roku głównymi tematami będą: współpraca Akeli z duszpasterzem oraz wilczkowe pląsy ogniskowe. Wartościowym czasem jest także panel „Akademia dżungli”, czyli ćwiczenia w formie studium przypadku, dotyczące bezpieczeństwa w czasie zbiórek i wyjazdów lub różnych nietypowych sytuacji. Zdarza się, że Stare Wilki mają okazję wziąć udział w różnych warsztatach praktycznych, chociażby z prac manualnych, z których można zaczerpnąć inspirację na zbiórki Gromady. Ale najważniejsze jest dzielenie się i wymiana doświadczeń między szefami żółtej gałęzi. Ponadto jednym z głównych punktów tego spotkania będzie przygotowanie Wielkich Łowów – regionalnych zlotów Wilczków w czasie długiego weekendu majowego.

A co robią Stare Wilki po godzinach? Oczywiście ruszają na łowy 🙂 Najczęściej wyjazdy takie są okazją do poznania odwiedzanych miejsc. Przede wszystkim zaś można porozmawiać ze znajomymi z całej Polski, z którymi spotykamy się tylko kilka razy do roku. Czasem rozmowy te ciągną się długo w noc, bo przecież wiadomo, że wilki to nocni łowcy 🙂 Nie zabraknie też zapewne tradycyjnych rozgrywek planszówkowych. ^

 

Zapraszamy!

Termin: 14–16 listopada 2014

Miejsce: Maków k. Skierniewic

Koszt: ok. 50zł

 

Piotr Małolepszy

Dodaj komentarz