W gościnie u Matki Bożej w Dąbrowicy

Każdego roku, z okazji Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, wszystkie środowiska Skautów Europy w Polsce pielgrzymują do pobliskich sanktuariów Maryjnych aby powierzać się opiece naszej Mamy. Pielgrzymowaliśmy i my – skauci z 1 Hufca Jeleniogórsko –Legnickiego, 2 Hufca Gryfowskiego i żeńskiego środowiska harcerek w Jeleniej Górze. Na pątniczy szlak, w sobotę 25 marca wyruszyło ok. 250 osób – skautów, rodziców, przyjaciół i oczywiście duszpasterzy. W pięknym słońcu, ze śpiewem na ustach i różańcem w dłoni, ciesząc się przecudnymi widokami naszych ślicznych Karkonoszy dotarliśmy w południe do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Dąbrowicy. Tam pokłoniwszy się Jej, rozpoczęliśmy przygotowania do Najświętszej Eucharystii. W jej trakcie przeprowadzony został obrzęd podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego i tu wielka radość – na podjęcie tego dzieła zdecydowało się ponad 90 osób! Wszyscy ze wzruszonym sercem złożyli swoje przyrzeczenie wiernego trwania na modlitwie w intencji szczęśliwych narodzin dziecka, które Pan Bóg powierzył nam w duchową opiekę. Wielkie zobowiązanie w mega sprawie! Ta radość niosła nas przez resztę dnia – przez wspólny apel, agape przy ognisku i ciastkach, gry i zabawy harcerskie odbywające się na całej rozległej przestrzeni Dąbrowickich łąk i lasów. Nasze wilczki dotarły wszędzie 😉

Rodzice i goście mieli w tym czasie okazję wysłuchać krótkiej konferencji na temat roli ojca i matki w wychowaniu, prowadzonej przez parę naszych miłych katechetów z SP nr 11. Padło tam wiele mądrych refleksji.

Jest jeszcze jeden powód do radości – skoro poszliśmy do Matki Bożej w gościnę, to każdy wybrał się z prezentem. Wszyscy, od najmłodszego do najstarszego, złożyliśmy Maryi swój osobisty, duchowy dar – jakieś postanowienie pracy nad sobą, modlitwy, naprawy życia… Dary zapisaliśmy na lilijkach, którymi potem przyozdobiona została suknia Matki Boskiej na wcześniej przygotowanym do tego celu obrazie Jej wizerunku z Częstochowy. Suknia lśni, a wszystkim pątnikom życzymy wierności w wypełnianiu tych postanowień.

Anna Mikos

Dodaj komentarz