Trasa pielgrzymki Henryków 2018

OPIS TRAS DLA JEDNOSTEK

PIELGRZYMKA DO HENRYKOWA, 24.MARCA 2018

 

Czuwaj!

Poniżej przedstawiony jest opis oraz linki do map z tegorocznymi mapami dla jednostek. Nie ma oddzielnej trasy dla rodziców, gości. Każdy z zapisanych uczestników idzie trasą ze swoją jednostką. Jednostki nie mogą się rozdzielać a za bezpieczeństwo odpowiada szef.

 

Trasa Wilczkowa:

Bożnowice (skrzyżowanie) – zielonym szlakiem w stronę Skalic – Skrzyżowanie pod Zuzanką – Park Henrykowski (szlak niebieski) – Sanktuarium w Henrykowie

Długość: 9,2km

http://tiny.pl/gkml9

Opis trasy:

Wyruszamy ze skrzyżowania w Bożnowicach (skrzyżowanie ze szlakiem czerwoym). Następnie idziemy zielonym szlakiem aż do Skrzyżowania pod Zuzanką (skrzyżowanie ze szlakiem czerwonym, pozostajemy na zielonym). Ten szlak prowadzi do stacji kolejowej Henryków (przez miejscowość Skalice). Od stacji kolejowej prowadzi nas niebieski szlak, przez Park Henrykowski aż do Klasztoru.

 

Trasa harcerska

Ciepłowody – w stronę Cienkowic – czarny szlak – skrzyżowanie czarnego szlaku z czerwonym rowerowym – rozdroże przy krzyżu – szlak niebieski – Henryków

Długość: 12,3 km

http://tiny.pl/gkmlq

Opis trasy:

Startujemy na parkingu przed Karczmą w Ciepłowodach. Jest to pierwszy dom po lewej od strony Wrocławia (Strzelina). Następnie idziemy ok. 300 metrów drogą asfalt ową w stronę Cienkowic (kierunek południowo-wschodni) i skręcamy w pierwszą polną drogę w prawo (tuż przed wielkim drzewem). Po kolejnych 300 metrach skręcamy w pierwsza polną drogę w lewo (z resztami asfaltu) i trafiamy na czarny szlak, który doprowadzi nas do lasu. Wędrujemy czarnym szlakiem, aż do zakrętu leśnej drogi, na której jest czerwony szlak rowerowy. Należy wtedy skręcić w lewo. Czerwony szlak rowerowy doprowadzi nas do drogi asfaltowej, którą maszerujemy do krzyża i spotkania ze szlakiem niebieskim. Pozostajemy już na tym szlaku, schodząc na polną drogę (nie asfaltową!). Ten szlak doprowadzi nas do Henrykowa.

Będąc w lesie bukowym, na  czarnym szlaku, można skrócić trasę o ok. 1km poprzez skróty leśne.