Rekolekcje ogniska

Rekolekcje to niezwykły czas dla każdej przewodniczki, kiedy możemy i powinniśmy się zadumać nad Jezusowym krzyżem. Czas kiedy zbliżamy się do krzyża najbardziej.

Ognisko św. Teresy Wielkiej rozpoczęło swoje rekolekcje w piątek pierwszego kwietnia w Olszynie, gdzie uczestniczyło w Drodze Krzyżowej, zaraz po niej przeniosło się do Ubocza gdzie wraz z rekolekcjonistą ks. Pawłem Kochaniewiczem odkrywało postać Jana Pawła II. Razem zadumaliśmy się nad nauczaniem tego Wielkiego Papieża. Dostawaliśmy nawet zadania domowe które musiałyśmy pilnie odrabiać.

Na przykład ułożyć Litanie do Jana Pawła II, czy przygotować swoje refleksje na temat życia rodzinnego na spotkanie rodziców pierwszokomunijnych. Ubogacały nas historie
z życia papieża opowiadane przez księży oraz wspólne chwile na rozmowach. W sobotę słuchaliśmy konferencji ks. Pawła oraz przygotowałyśmy śpiew na Triduum Paschalne. Brałyśmy również udział w jutrzni i nieszporach. O godzinie 21.45 zaśpiewaliśmy razem z parafianami Apel Jasnogórski oraz słuchaliśmy wierszy Karola Wojtyły tak zakończyliśmy ten dzień.

Dla mnie był to niezwykły czas na który zawsze czekam i nie mogłabym opuścić.
To czas kiedy Jezus jest prawdziwie blisko mnie, bo nie rozprasza go codzienność.
To również czas kiedy możemy spotkać się wszyscy, kiedy możemy porozmawiać i być blisko, a tym samym ubogacać siebie i spotykać Jezusa w drugim człowieku.
Rekolekcje zakończyliśmy w niedziele 3 kwietnia Mszą Świętą o 10.30 w Uboczu. Pozostają piękne wspomnienia i chwile które już nigdy się nie powtórzą, oraz najważniejsze to że mogłyśmy w tym wszystkim spotkać się z Panem Bogiem.

Marlena Romańska wędr.

Dodaj komentarz